۹۵۰۰ اتاق هتل؛ سهم هتلداری ریودوژانیرو از المپیک

بزرگ ترین دستاورد المپیک برای صنعت هتل پایتخت برزیل افزایش ۹۵۰۰ اتاق به ظرفیت اقامتی این شهر گزارش شده است.

المپیک ریو در شرایطی در حال برگزاری است که بنابر اعلام شرکت تحقیقاتی STR بزرگ ترین دستاورد این رویداد ورزشی برای صنعت هتل پایتخت برزیل بهره مندی از ۳۸ هتل تازه ساخت و افزایش ۹۵۰۰ اتاق به ظرفیت اقامتی آن است.

آمارهای نخستین در ماه گذشته میلادی و تا پیش از شروع رقابت های المپیک حاکی از آن بود که شهر ریودوژانیرو با ۱۷۱ هتل دارای ۲۸ هزار و ۳۱۴ اتاق است در حالی که این آمار در ماه اکتبر سال ۲۰۰۹ یعنی زمانی که این شهر به عنوان میزبان رقابت های المپیک در سال ۲۰۱۶ شناخته شد، تنها ۱۳۳ هتل با ۱۸ هزار و ۷۶۰ اتاق بود.

البته در این راه نمی توان تلاش یک ساله ساخت هتل برای میزبانی رقابت های جام جهانی در فاصله زمانی ماه ژوئن ۲۰۱۳ تا ژوئن ۲۰۱۴ را نادیده گرفت چراکه در همین مدت تعداد اتاق هتل های ریودوژانیرو به ۲۱ هزار و ۳۸۳ باب رسید.

اما در حالی که هنوز آماری رسمی از ضریب اشغال و درآمد هتل های پایتخت برزیل از بابت میزبانی المپیک اعلام نشده است، آمار اقامت در هتل های این شهر در نیمه نخست سال نشان از افت ۹٫۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال پیش داشت تا جایی که سه ماه دوم امسال بدترین ضریب اشغال برای هتل ها از سال ۲۰۰۲ تاکنون بود.

با این همه برزیلی ها امیدوارند با تحقق پیش بینی حضور ۵۰۰ هزار گردشگر در حین برگزاری رقابت های المپیک بتوانند این ناکامی و سرمایه گذاری های انجام شده را جبران کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از «
بازار هتل » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

.