۲۰ ميليون و ۳۶۰هزار تن كالا از مرزهاي زميني و آبي كشور به ساير كشورها صادر شد

“;
//open new window
var printWP = window.open(“”,”printWebPart”);
printWP.document.open();
//insert content
printWP.document.write(html);
printWP.document.close();
//open imitation dialog
printWP.print();
}
}

اخبار – ۲۰ ميليون و ۳۶۰هزار تن كالا از مرزهاي زميني…

بخش دسترسی سریعروتیتر: طي ۳ماهه سال ۹۵:۲۰ ميليون و ۳۶۰هزار تن كالا از مرزهاي زميني و آبي كشور به ساير كشورها صادر شدروابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي۱۳۹۵/۰۵/۰۳

​طي ۳ ماهه سال ۹۵، در مجموع۱۳ ميليون و ۴۷۷ هزار تن كالاهاي نفتي و غيرنفتي از مرزهاي زميني و آبي وارد و ۲۰ميليون و۳۶۰  هزار تن كالا از مرزهاي كشور صادر شده است، كه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ميزان واردات ۷ / ۶  درصد كاهش  و ميزان صادرات ۶۲ درصد افزايش داشته است.
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، فرامرز مداح مديركل دفتر فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات اين سازمان با اعلام اين خبر افزود: از مجموع كالاهاي صادر شده، ميزان يك ميليون و ۶۴۳ هزار تن كالا از طريق مرزهاي جاده‌اي از كشور خارج و ميزان ۴۷۱ هزار تن از مرزهاي جاده‌اي به كشور وارد شدند.
فرامرز مداح با اشاره به اين كه از مجموع واردات و صادرات سهم جاده ۷درصد و سهم دريا ۹۳  درصد مي‌باشد، اظهار داشت: از ميان مرزهاي جاده‌اي كشور، مرز بازرگان با سهم ۶۰ درصدي فعال‌ترين مرز در زمينه واردات كالا به كشور به شمار مي‌رود. پس از آن مرزهاي آستارا و ميرجاوه با ۱۴ و ۱۱ درصد در رده‌هاي بعدي قرار دارند.
وي افزود: عملكرد مرزهاي جاده‌اي در زمينه صادرات كالا از كشور نشان مي‌دهد در۳ ماهه اول سال ۹۵، مرز بازرگان با۲۲ درصد در رده نخست و پس از آن مرزهاي ميلك با ۲۰درصد و آستارا با ۱۱ درصد قرار دارند.
مديركل دفتر فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات همچنين اعلام كرد: در ۳ ماهه ابتداي سال جاري ، بيشترين تردد ورودي به ترتيب از مرزهاي بازرگان با ۶۵ درصد ، ميرجاوه با ۱۲ درصد و آستارا با ۱۰ درصد بوده است .
وي افزود: بيشترين تردد خروجي به ترتيب از مرزهاي بازرگان با ۲۳ درصد ،ميلك با ۱۹ درصد و دوغارون با ۸ درصد بوده است.

ارسال به دوستانارسال به دوستان

پرینت خبر

Scroll

کلیه حقوق سایت متعلق به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.
طراحی و پیاده سازی “سامیکس”

.