یورو NCAP ایمن ترین خودروهای ۲۰۱۹ را اعلام کرد

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

یورو NCAP ایمن ترین خودروهای 2019 را اعلام کرد

 

 

به گزارش خودروتک به نقل از یوروانکپ ، موسسه یورو انکپ که هر ساله ایمنی خودروها را مورد بررسی قرار می‌دهد، در سال ۲۰۱۹ نیز ۵۵ مدل از محصولات خودروسازان مختلف جهان را بررسی کرده است که از میان آنها ۴۱ خودرو موفق به کسب بالاترین رتبه‌های ایمنی شدند.

 

این شرکت لیستی را تحت عنوان ایمن ترین خودروهای سال ۲۰۱۹ منتشر کرده است که در گروه ساب کامپکت یا سوپرمینی، خودروهای رنو کلیو و آئودی A1 توسط کارشناسان موسسه یورو انکپ به عنوان ایمن‌ترین‌ها معرفی شدند.

در این کلاس خودرو فورد پوما نیز موفق به دریافت مدال نقره شد. همچنین در ردیف خودروهای خانوادگی کوچک نیز مرسدس بنز CLA موفق به کسب عنوان ایمن‌ترین خودرو شد و خودرو مزدا ۳ در رتبه دوم جای گرفت.

 

ایمن ترین خودروهای سال 2019,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

در کلاس خودروهای بزرگ خانوادگی نیز دو خودرو تسلا مدل ۳ و بی ام وی سری ۳ توانستند به صورت مشترک عنوان ایمن‌ترین خودرو کلاس خودروهای بزرگ خانوادگی را از آن کنند؛ چرا که این دو خودرو در تست‌های انجام شده به یک اندازه امتیاز کسب کردند، هرچند در تست‌های موسسه یورو انکپ خودرو بی ام وی سری ۳ در بخش حفاظت از عابران پیاده عملکرد بهتری داشته و تسلا نیز در سیستم‌های کمک‌راننده درخشان ظاهر شده است. در این کلاس خودرو اشکودا اکتاویا در جایگاه سوم قرار گرفت.

در کلاس خودروهای آفرود بزرگ خودرو الکتریکی تسلا مدل X به جایگاه نخست رسید و در جایگاه دوم نیز سئات تاراکو قرار دارد که از پلتفرم مشترک فولکس واگن تیگوان و اشکودا کودیاک بهره می‌برد. در کلاس خودروهای آفرود کوچک، خودرو سوبارو به عنوان ایمن‌ترین این بخش معرفی شد و دو خودرو فولکس‌واگن T-Cross و مزدا CX-30 به صورت مشترک مدال نقره را کسب کردند. در ردیف خودروهای هیبریدی و الکتریکی خودرو تسلا مدل ۳ در رتبه نخست و تسلا مدل ایکس در رتبه دوم جای گرفت. موسسه یورو انکپ اعلام کرد برای انتخاب ایمن‌ترین خودروها، امتیازات تمامی خودروها را در ۴ حوزه سیستم‌های کمک‌راننده، محافظت از عابرین پیاده، محافظت از کودکان و محافظت از بزرگسالان مورد بررسی قرار می‌دهد.

ایمن ترین خودروهای سال ۲۰۱۹

 

کلاس مقام اول مقاوم دوم
سوپر مینی آئودی A1 و رنو کلیو فورد پوما
خودروی خانوادگی کوچک مرسدس بنز CLA مزدا ۳
خودرو خانوادگی بزرگ تسلا مدل ۳ و بی ام و سری ۳ اشکودا اکتاویا
خودرو آفرود بزرگ تسلا مدل X سئات تاراکو
خودرو آفرود کوچک سوبارو فورستر مزدا CX-30 و فولکس T-Cross
خودرو الکتریکی و هیبریدی تسلا مدل ۳ تسلا مدل X

 


 

Let’s block ads! (Why?)

.