گردشگری پایتخت در آستانه تحول؟

رئیس ستاد گردشگری شهر تهران از آماده سازی سه رینگ گردشگری در مناطق ۱۱ و ۱۲ شهرداری تهران خبر داد و گفت: «در رینگ سواره، ۱۵ مترجم دیجیتالی در اتوبوس های گردشگری قرار داده می شود.»

به گزارش خبرگزاری مهر، فرزاد هوشیار در این باره توضیح داد: «سه رینگ در حوزه گردشگری و تهرانگردی در نقاط مختلف شهر آماده سازی می کنیم؛ یک رینگ سواره است که در دو مسیر منطقه ۱۱ و ۱۲ به بهره برداری رسیده و به ۱۵ زبان، مترجم دیجیتالی در اتوبوس های گردشگری قرار داده شده است و در رینگی که بیش از ۵۰ مرکز دارد، حرکت می کند.»

وی ادامه داد: «رینگ دوم شمیران گردی است که به زودی افتتاح می شود. در این رینگ مسافت زیادی در حوزه منطقه ۱ و ۲ و ۳ در دستور کار است. موضوع سوم هم بحث گردشگری پیاده است؛ در این نوع گردشگری یک مسیر در بهارستان، میدان امام خمینی (ره) و میدان تجریش به عنوان مسیر پیاده روی با جاذبه های گردشگری فراوان در دست طراحی داریم که این مسیر هم به زودی افتتاح می شود.»

هوشیار در ادامه همچنین از دائمی شدن استقرار میزهای اطلاع رسانی به گردشگر که تنها در ایام نوروز برپا بوده اند و نیز معامله برای ورود ۵ اتوبوس توریستی خبر داد. او در خصوص ورود این ۵ اتوبوس گفت: «اتوبوس های گردشگری مناسب و منطبق با استانداردهای جهانی توسط بخش خصوصی خریداری شده است. ۵ دستگاه اول آن معامله شده و از این ۵ دستگاه، یک دستگاه وارد کشور شده و به زودی در یکی از رینگ های گردشگری تهران شروع به کار می کند. این اتوبوس مخصوص گردشگری دو طبقه است که طبقه بالای آن سقف ندارد و توسط یک برند جهانی اروپایی ساخته شده است.»

او در ادامه با بیان اینکه تهران در حال تبدیل شدن به دروازه گردشگری خارجی در کشور است، تصریح کرد: «اگر امروز بخواهید به یک سفر تهرانگردی خوب بروید می توانید با شماره ۱۳۷ تماس بگیرید یا از سایت visit.tehran.ir اطلاعاتی درباره تهران و شمیران بگیرید.» وی خاطرنشان کرد: «تلفن ۱۳۷ پاسخگوی گردشگران خارجی نیز هست چون این سامانه به صورت دو زبانه تعبیه شده است.»

.