کشور در ۸ سال دفاع مقدس انطور که باید از سربازان خود حمایت نکرد!

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
– اندازه متن: +

 کد خبر: 92004 صفحه نخست » اخبار رسانه ها دوشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ – ۰۹:۱۰
کشور در ۸ سال دفاع مقدس انطور که باید از سربازان خود حمایت نکرد!
  
ترابر نیوز: ایا کشور به طور کامل از دفاع مقدس پشتیبانی کرد؟!!!
طبق امار منتشر شده توسط بانک مرکزی از سال های ۵۹ تا ۶۷ که کشور درگیر جنگ بود، سالیانه به طور متوسط کم تر از ۱۶/۳ درصد از بودجه کشور به هزینه های جنگ اختصاص یافته بود.
به طور تقریبی اگر در هشت سال دفاع مقدس، بودجه کشور را ۱۰۰ میلیارد دلار به حساب بیاوریم از این میزان تنها با حدود ۲۲ میلیارد دلار از جنگ پشتیبانی می شد.
در حالی که از سال ۵۲ تا ۵۷ که کشور درگیر جنگ نبود، نسبت بودجه نظامی کشور به کل بودجه بسیار ییش تر بود.
به همین علت فرماندهان جنگ از همان ابتدا به خصوص در اواخر جنگ از کمبود تجهیزات و امکانات و هم چنین نبود پشتیبانی کامل دولت از جنگ شکوه می کردند و نامه هایی به مقامات و به امام ارسال می نمودند.
به علت تحریم هایی که بر کشور تحمیل شده بود و هم چنین کاهش صادرات نفت، ناشی از حملات عراق به نفتکش ها و سکو های نفتی درامد های دولت کاهش یافته و گاهی کشور تنها با ۵ یا شش میلیارد دلار اداره می شد.

نیروهای نظامی ایران در اواسط جنگ با دادن هزینه های سنگین و به شهادت رسیدن بسیاری از جنگجویان توانستند جزایر فاو و مجنون را به تصرف در بیاورند و بصره، یکی از مهم ترین شهر های عراق را تحت فشار و محاصره قرار دهند.
در عوض عراقی ها برای انتقام به مهران یورش برده و ان را به تصرف در اوردند که پس از مدتی با مجاهدت ایرانی ها باز پس گرفته شد و در نتیجه شکست صدام کامل گشت.
امریکایی ها که از پیروزی های ایران احساس خطر می کردند و حتی عده ای شکست صدام حسین را پیش بینی می کردند، برای کمک به ارتش عراق با استفاده از قدرت اطلاعاتی خود محل دقیق نیروهای ایرانی در فاو را به عراقی ها اطلاع دادند و به همین علت انها توانستند با به خاک و خون کشیدن جوانان ایرانی فاو را پس از چند سال پس بگیرند.
شهید ستاری خبر شکست فاو را صبح زود به فرماندهان جنگ اطلاع داده و با استفاده از نیروی هوایی سعی در نگه داشتن خط داشت اما به زودی فاو از دست رفت و روحیه سربازان ایرانی به خاطر این شکست سنگین به شدت تضعیف شد.
ایت الله هاشمی رفسنجانی جانشین فرمانده کل قوا بلافاصله با حضرت امام مشورت می کنند و مشکلات متعدد داخلی را به اطلاع ایشان می رسانند.
امام برای مشکل کمبود دارایی می فرمایند که مالیات را افزایش می دهم، برای کمبود نیرو ها می فرمایند که حکم جهاد می دهم…
هاشمی رفسنجانی به تصمیم قاطع امام در ادامه جنگ پی می برد و نشستی اضطراری با حضور فرماندهان جنگ تشکیل می دهد و علاوه بر اعلام تصمیم امام از فرماندهان می خواهد که برای وارد کردن ضربه نهایی به ماشین جنگی دشمن و پایان جنگ لیست احتیاجات خود را اعلام نمایند تا شاید او و دولتمردان بتوانند انها را تهیه کنند.
در همین سال سپاه به مسؤلان عالی رتبه اعلام می کند که تنها راه پیروزی و پایان جنگ تشکیل یک دولت نظامی و یا ورود جدی و کامل دولت به مسئله جنگ است که اولی مورد پذیرش قرار نگرفته و با دومی موافقت می شود.
بسیاری از وزرا مسوولیت نظامی می پذیرند و خط تولید بسیاری از کارخانه ها نظامی می شود، و انان به تولید بازوکا، توپ و… روی می اورند.
در طول سال های جنگ توان نظامی ارتش عراق از سه سپاه در ابتدا به نه سپاه و ۶۰ لشکر تا سر مجهز افزایش یافته بود و این نشان از غفلت انجام کار در داخل بود.
این اقدام برای تقویت توان ماشین جنگی ایران بسیار موثر بود اما نوش دارویی بود بعد از مرگ سهراب…
این کار باید بسیار زود تر از اینها صورت می پذیرفت نه شش سال پس از شروع جنگ و دادن ان همه هزینه و تلفات.

تعداد بازدید: ۸۱ ،    
  

اضافه نمودن به:

Share/Save/Bookmark

  1 
  2 

Let’s block ads! (Why?)

.