چگونه درونگراها، سفر بهتری داشته باشند؟

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

در واقع درونگرایی در اینجا به معنای خجالتی بودن نیست. فقط به این معنی است که بیشتر در فکر هستید و نگرانید و انرژی لازم برای برقراری ارتباط با مردمان دیگر را ندارید. در این مقاله نکاتی مانند: کنار گذاشتن ترس، رزرو به موقع بلیت، مدارک سفر، آشنایی با زبان، عکاسی، مطالعه، غذا خوردن، تور های گروهی، توجه به فرهنگ محلی، بعد از بازگشت و … برای داشتن سفر بهتر افراد درونگرا مطرح میکنیم.

در واقع درونگرایی در اینجا به معنای خجالتی بودن نیست. فقط به این معنی است که بیشتر در فکر هستید و نگرانید و انرژی لازم برای برقراری ارتباط با مردمان دیگر را ندارید.

۱. نخستین گام به هیچ عنوان از سفر انفرادی نترسید.

۲. از قبل پروازتان را رزرو کنید
قبل از انتخاب صندلی باید به راحت بودن خود توجه کنید. برخی از مسافران صندلی کنار پنجره را ترجیح می دهند، اما باید بدانید که این صندلی فضای کمتری دارد. می توانید صندلی کنار راهرو را انتخاب کنید تا برای رفت و آمد نیز آزادی بیشتری داشته باشید.

۳. مدارک تان را به همراه داشته باشید
مدارک را به درستی چک کنید تا چیزی جا نگذارید و یا اشتباه برندارید. مدارک اشتباه و یا قصور در این مورد می تواند دلهره آور باشد.

۴. با زبان محلی آشنا شوید
سعی کنید به کشوری سفر کنید که زبان آن را بدانید یا حداقل یک زبان برای برقراری ارتباط بلد باشید.

۵. عکاسی کنید
برای داشتن عکس های سلفی خوب حتما یک مونوپاد همراه داشته باشید. عکاسی در سفر بهترین سرگرمی آرامش بخش است.

۶. کتاب و لپ تاپ همراه داشته باشید
بهترین سرگرمی ها در سفر کتاب و یا همراه داشتن لپ تاپ است. می توانید فیلم ببینید و یا سری به فضای مجازی بزنید.

۷. غذا را بیرون از اتاق تان بخورید
همه ی وعده های غذایی را در اتاق، تنها میل نکنید. گاهی نیز به رستوران هتل بروید و در آنجا غذا بخورید. حتی می توانید از سوپرمارکت کمی تنقلات نیز خرید کنید.

۸. با تور گروهی مسافرت بروید
برای اینکه درونگرایی خود را کنار بگذارید، بهتر است با تور های گروهی همراه شوید. حتی می توانید در این تور ها برای خود دوست نیز پیدا کنید. معمولا گشت و گذار به صورت دسته جمعی در شهری غریب بیشتر می چسبد.

۹. در فرهنگ محلی غرق شوید
هنگامی که در سفر هستید، مجبورید برخی آداب و رسوم مردم محلی را تجربه کنید. هیچ ایرادی ندارد که کار های جدید انجام دهید. این نه تنها تجربه ی خوبی است بلکه می توانید بسیار جالب هم باشد، پس برای احترام هم که شده در فرهنگ مردمان بومی غرق شوید.

« دنیای سفر » این نوشته را از «
کوله پشتی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

Let’s block ads! (Why?)

.