چک دوره‌ای هواپیمای فلایت‌چک پس از ۶۰۰ ساعت پرواز بر فراز آسمان

ترابر نیوز:

فلایت چک بسیو

به گزارش پایگاه خبری زارت راه  شهرسازی، چک دوره‌ای فاز C هواپیمای فلایت‌چک شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران پس از ۶۰۰ ساعت پرواز برفراز آسمان ایران آغاز شده است. این فاز از چک دوره‌ای ۱۰ روز به طول می‌انجامد و هواپیما پس از آن، عملیات وارسی پروازی دستگاه‌های کمک ناوبری فرودگاه‌های ایران را از سر می‌گیرد.

امید محمودزاده در این باره توضیح داد: تاکنون هواپیمای فلایت‌چک سه دوره ۲۰۰ ساعته پرواز کرده است و بر اساس استانداردها، هر ۲۰۰ ساعت باید چک دوره‌ای آن انجام شود. چک دوره‌ای فاز C توسط متخصصان و کارشناسان تعمیر و نگهداری مرکز فنون و آموزش خدمات هوایی با نظارت متخصصان خارجی در حال اجراست.

وی ادامه داد: این چک دوره‌ای شامل بررسی، تعمیر، تعویض و تمیز کردن قطعات این هواپیما می‌شود.

معاون عملیات مرکز آموزش فنون و خدمات هوایی بیان کرد: بر پایه آمارها، هواپیمای فلایت‌چک تاکنون به ۲۰ فرودگاه کشور سفر کرده و ۵۸ دستگاه کمک ناوبری به همراه طرح‌های اپروچ آن‌ها را وارسی کرده است.

به گفته وی، ۶۰۰ ساعت پرواز هواپیما در مدت سه ماه صورت گرفته است که ۲۱۵ ساعت پرواز این هواپیما به عملیات و وارسی پروازی فرودگاه‌ها اختصاص داشت. همچنین هواپیمای فلایت‌چک تاکنون ۳ مسیر هوایی را هم مورد بررسی قرار داده و به روز کرده است.

محمودزاده به شرکت فرودگاه‌های و ناوبری هوایی ایران گفته است هواپیمای فلایت‌چک پس از پایان چک‌ دوره‌ای فاز C، آمادگی پرواز و سفر به سایر فرودگاه‌های کشور را دارد. این سفرها بر اساس شرایط آب و هوایی و جغرافیایی برنامه‌ریزی شده و آغاز می‌شود.

 

.