پیگیری عملکرد‌ها و مشکلات در مناطق سیل زده/ ۳۰ درصد عملیات بازسازی مناطق سیل زده به سال بعد موکول می‌شود / امیدواریم تا پیش از فصل بارش‌ها کار ساخت دیواره‌های حفاظتی را به اتمام برسانیم

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجید جودی مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، در برنامه تیتر امشب سیما با موضوع “پیگیری عملکرد‌ها و مشکلات در مناطق سیل زده” درباره اقدامات بنیاد متبوعش با اعلام اینکه در مرحله نخست عقد قرارداد‌ها فاصله طولانی بین معرفی شدگان و ارائه تسهیلات ایجاد شده بود، افزود: اما خوشبختانه با ایجاد سنت پیگیری در این شبکه و همکاری بانک ها، شکاف به حداقل رسید.

او گفت: در مرحله دوم هم اکنون این اتفاق افتاده، اما اطمینان داریم این فاصله نیز با روند پیشین به زودی و در حد معقولی کاهش یابد.

هادی حق شناس استاندار گلستان میهمان حاضر در استودیو برنامه با بیان اینکه بخش دوم تعمیرات واحدها رو به اتمام است گفت: در مورد عملیات احداثی که ۷ هزار و ۴۰۰ بوده بیش از ۶ هزار واحد برای عقد قرارداد به بانک‌ها معرفی شده اند که از این تعداد هم ۵ هزار واحد پی کنی، ۴ هزار واحد فونداسیون و بیش از ۳ هزار واحد هم به سقف و ستون رسیده اند.

او افزود: این اقدامات منحصر به آق قلا و گمیشان نیست بلکه گنبد و مینودشت را هم در برمی گیرد.

حق شناس افزود: پیش بینی کردیم تا پیش از فرارسیدن زمستان و تا پایان آذرماه بخش عمده اقدامات به اتمام برسد و حداکثر ۳۰ درصد آن به سال بعد موکول شود.

استاندار گلستان گفت: تکمیل سد نرماب در استان می‌تواند ۳۰ تا ۴۰ درصد خسارت سیل‌های احتمالی را در آینده کاهش دهد.

گودرز امیری معاون عمرانی استاندار لرستان دیگر میهمان برنامه دلیل تاخیر در احداث و بازسازی برخی واحد‌ها در استان خود را ناشی از تردید و انصراف برخی متقاضیان دانست و گفت: با واگذاری مجدد کار ساخت این واحد‌ها به پیمانکار امیدواریم تا دو ماه آینده تکمیل و آماده بهره برداری شوند.

او سپس از آغاز ساخت دیوار حفاظتی معمولان خبر داد و گفت: این عملیات تا امروز ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که البته کار به دلیل مشکلاتی که در تخصیص اعتبارات بود دیر شروع شده، اما امیدواریم تا پیش از فصل بارش‌ها کار ساخت دیواره‌های حفاظتی را به اتمام برسانیم.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

.