پیام فوری مجلس یمن به مجالس جهان

ترابر نیوز:
پیام فوری مجلس یمن به مجالس جهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پایگاه خبری یمنی پرس با اعلام این خبر افزود: مجلس یمن در این پیام پارلمان های عربی، اسلامی و دیگر کشورهای جهان را از نظر سیاسی و قانون اساسی و به ویژه تجاوز عربستان به یمن در جریان اوضاع قرار داده است.
در این پیام با  اشاره به اینکه صنعا پایتخت یمن بیست و چهار ساعته در معرض حملات جنگنده‌های متجاوزان سعودی قرار دارد، ابراز امیدواری شده است که پارلمان های عربی، اسلامی و جهانی به آن توجه کنند و اهمیت دهند و این پیام برای ملت یمن که منتظر یاری و حمایت در برابر تجاوز خارجی است، تأثیر مثبتی باشد.
مجلس یمن افزوده است: ملت این کشور علاوه بر تجاوز خارجی با جنایات گروه های تروریستی در تعدادی از استانهای این کشور نیز مواجه است.
در ادامه این پیام از مجالس عربی و اسلامی و جهانی و نیز سازمانها و نهادهای بشردوستانه و بین المللی درخواست شده است از ملت یمن در برابر تجاوز به سرزمین و حمله به ملت این کشور و کشتار کودکان و زنان و ویرانسازی خانه‌هایشان بر سر ساکنانش و نابودی زیرساختهایش حمایت کنند به خصوص آنکه تجاوز و محاصره همچنان ادامه دارد و به بروز فاجعه های انسانی و زیست محیطی و فاجعه های دیگر منجر شده است.
مجلس یمن از این مجالس خواسته است با استفاده از اختیاراتشان به دولتهای خود فشاور بیاورند تا در مواضعشان  در قبال تجاوز به یمن و حمایت از ملت یمن بازنگری کنند.
این پیام تصریح کرده است علاوه بر اینکه کشورهای متجاوز، افکار عمومی را فریب می دهند و می گویند برای بازگرداندن ثبات به یمن تلاش می کنند باعث شده اند که تعدادی از مناطق یمن به دست شبکه ها و گروههای تروریستی القاعده و داعش بیافتد علاوه برآن انواع سلاح های برتر و سلاحهای سنگین متعلق به القاعده در یمن گسترش یافته است و داعش نیز که در یمن هیچ حضوری نداشت توانسته است در مناطقی که ادعای آزادسازی آنها می شود برای خود جای پایی بازکند.

 

.