ولوو FMX نو رسيده بازار كاميون كشور…

.

img_2159 img_2160 img_2161 img_2162 img_2163 img_2164 img_2165 img_2166 img_2167 img_2168 img_2169 img_2170 img_2171 img_2172

در خبرها مطلع شديم نو رسيده ولوو بعد از مدتي تأخير سرانجام به جاده هاي كشور قدم گذاشته است، ولوو FMX با انواع آرايش محوري توليد ميشود که نمونه وارد شده به کشورمان از نوع ۴×۶ است و قرار است با رقيباني همچون سری P اسکانیا، ایویکو تراکر،  سیسو پلار و تاترا فونیکس رقابت سختی داشته باشد.
ولوو FMX اولین کمپرسی با گیربکس اتوماتیک بازار کشورمان است، و از پیشرانه ای ۶ سیلندر خطی با استاندارد آلایندگی یورو ۴ و با حجم ۱۲٫۸ لیتر و مشترک با نمونه ۴۶۰ اسب بخاری ولوو FH سه محور سود می برد که دارای قدرتی برابر با ۴۶۰ اسب بخار در دور موتور ۱۴۰۰ تا ۱۹۰۰ دور بر دقیقه و بیشترین گشتاور به میزان ۲۳۰۰ نیوتن متر در دور موتور هزار تا ۱۴۰۰ دور بر دقیقه است. اما مهم ترین امتیاز این کمپرسی که نمونه های وارداتی چهار محور ۸ چرخ آن نیز به تعداد بسیار معدودی به کشورمان وارد شده است، استفاده از گیربکس معروف ولوو یعنی I-shift با ۱۲ سرعت خواهد بود كه موجب ميشود از رقيب كهنه كار خود اسكانيا يك سر و گردن بالاتر باشد. ولوو FMX به کلی یک کامیون سخت جان و پر قدرت است و تناژ مجموع ناخالص این کامیون نیز برابر با ۴۰ تن است. ضمن این که وزن خالص آن نیز برابر با ۹۹۰۰ کیلوگرم است که خبر از حمل ۳۰ تن بار به صورت خالص می دهد. می توان امیدوار بود که با بازگشت فعاليتهاي عمراني در فضاي پسا برجام، بتوان حضور هر چه پر رنگ تر این کامیون را حس کرد و باز هم با حذف کامیون های فرسوده در بخش عمراني جان تازه اي به سيستم حمل و نقل كشورمان بخشيد.

وبسايت: ايران ترانزيت

اطلاعات فني و تصاوير: عصر خودرو

.