وزارت راه به شهرداریها سوبسید پرداخت کند

ترابر نیوز:

جاده های کرمانشاه در آخرین روز تعطیلات

به گزارش ایسنا، حسن کریمی در مراسم واگذاری ۵۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شده به شهرداری‌های استان تهران، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهداء و امام شهداء گفت: بازسازی ناوگان اتوبوسرانی که امروز شاهد واگذاری ۵۰ دستگاه از این اتوبوس‌ها به شهرداری‌های استان تهران هستیم، نمونه روشنی از تحقق بیانات مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: حفظ و نگهداری از داشته‌های شهرها و بازسازی مجدد ناوگان اتوبوسرانی برای بهره‌گیری کامل می‌تواند کمک موثری به شهرداری‌های کوچک استان تهران داشته باشد.

معاون عمرانی استانداری استان تهران ادامه داد: ترافیک و آلودگی کلانشهر تهران ناشی از کمبود در بخش‌های مختلف حمل و نقل عمومی در این شهر است و این باعث شده که شهروندان از خودروهای شخصی خود استفاده کنند و به طبع این امر شاهد افزایش آلودگی و ترافیک در این کلانشهر هستیم.

کریمی با اشاره به تلاش‌های دولت تدبیر و امید در دو سال گذشته گفت: در حوزه حمل و نقل عمومی تلاش‌های دولت تدبیر و امید به زودی به بار خواهد نشست و در کلانشهرها شاهد کاهش ترافیک و آلودگی خواهیم بود.

وی تاکید کرد: امروز وظیفه حمل و نقل درون شهری برعهده شهرداری‌هاست اما وظیفه حمل و نقل برون شهری که برعهده وزارت راه و شهرسازی است نیز توسط شهرداری‌ها انجام می‌شود، لذا باید وزارت راه و شهرسازی این وظیفه خود را انجام دهد یا سوبسید آن را به شهرداری‌ها پرداخت کند.

معاون عمرانی استانداری استان تهران با اشاره به تحویل ۵۰ دستگاه اتوبوس به شهرداری‌های استان تهران گفت: بی‌تردید نوسازی و بازگشت این اتوبوس‌ها به استان تهران گام موثری در ارتقای حمل و نقل عمومی خواهد داشت اما در گذشته کمک‌های ویژه‌ای به شهرداری‌ها می‌شد اما امروز این کمک‌ها قطع شده لذا باید یا همان سیستم گذشته برقرار شود و یا جایگزینی‌های مناسبی در نظر گرفته شود.  در حال حاضر درآمد شهرداری‌ها کاهش یافته است و در برخی شهرها وضعیت بسیار نگران‌کننده است به طوری که شهرداری‌ها در تامین تجهیزات و حتی پرداخت حقوق پرسنل خود با مشکل مواجه شده‌اند، لذا باید برای کمک به شهرداری‌ها چاره‌اندیشی مناسبی انجام شود.

انتهای پیام

 

.