واردات کامیون‌های دست دوم خارجی از چه کشورهایی مجاز است؟

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
– اندازه متن: +

 کد خبر: 91940 صفحه نخست » اخبار رسانه ها شنبه، ۲۸ تیر ۱۳۹۹ – ۰۸:۰۴
واردات کامیون‌های دست دوم خارجی از چه کشورهایی مجاز است؟
  
ترابر نیوز: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: کامیون‌هایی می‌توانند به کشور وارد شوند که ساخت کشورهای اروپایی، ژاپن یا کره جنوبی بوده و در پنج سال گذشته مدل‌های آنها در کشور تولید و یا به کشور وارد شده باشند.

واردات کامیون‌های دست دوم خارجی از چه کشورهایی مجاز است؟
تین نیوز
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: کامیون‌هایی می‌توانند به کشور وارد شوند که ساخت کشورهای اروپایی، ژاپن یا کره جنوبی بوده و در پنج سال گذشته مدل‌های آنها در کشور تولید و یا به کشور وارد شده باشند.

به گزارش تین نیزو عبدالهاشم حسن نیا این مطلب را ۱۸ اردیبهشت ماه امسال به «ایلنا» گفت و افزود: از مهم‌ترین شرایط کامیون‌های وارداتی این است که بیش از سه سال از زمان ساخت آنها نگذشته باشد.

وی افزود: کامیون‌های وارداتی باید از نظر ایمنی، کیفیت و آلایندگی‌های محیط زیست با استانداردهای روز و اجباری که مورد تائید مراجع ذیربط بوده، انطباق داشته باشند.

بیشتر بخوانید:
واردات کامیون دست دوم در توان فرسوده‌سواران نیست
چند نکته در مورد نوسازی ناوگان و واردات کامیون
توضیحات تازه سازمان راهداری درباره نوسازی ناوگان با کامیون اروپایی
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:‌ در مرحله اول، اولویت با کامیون‌های دارای ظرفیت 18 تن و بالاتر است.

وی افزود: کامیون‌های وارداتی، باید شرایط زیست محیطی، استانداردها و شرایط لازم برای حمل‌ و نقل بین‌المللی و ورود به کشورهای اروپایی را دارا باشند.

حسن نیا درباره شرایط کامیون‌های اسقاطی گفت: واردات هر دستگاه کامیون منوط به اسقاط حداقل یک دستگاه کامیون که از زمان ساخت آن بیش از 25 سال گذشته باشد، است و ظرفیت آن می‌تواند حداکثر 3 تن کمتر از ظرفیت کامیون وارداتی باشد.

مدیرعامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه منشاء ارز برای واردات باید خارج از ایران باشد و واردکنندگان؛ مشمول استفاده از ارز داخلی نمی‌شوند، تاکید کرد: سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هیچ مسئولیتی در برابر تحویل کامیون توسط واردکننده به خریدار ندارد. بنابراین خریداران ‌باید در این خصوص با دقت نظر و تحقیق و بررسی کامل در مراحل ثبت نام و خرید اقدام کنند

تعداد بازدید: ۲۱۳ ،    
  

اضافه نمودن به:

Share/Save/Bookmark

  1 
  2 

Let’s block ads! (Why?)

.