هیلاری کلینتون : افتخار می کنم بدون شلیک یک گلوله برنامه هسته ای ایران را مهار کردیم

ترابر نیوز:

روز نو : هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در شب پایانی کنوانسیون ملی حزب دموکرات در شهر فیلادلفیا حصول توافق هسته ای با ایران را یکی از دستاوردهای موفق آمریکا دانست.

به گزارش  روزنو کلینتون که در جمع هزاران نفر از اعضای حزب دموکرات و به منظور پذیرش رسمی نامزدی این حزب سخن می گفت در این باره گفت : افتخار می کنم که ما توانستیم بدون شلیک حتی یک گلوله برنامه هسته ای ایران را مهار کنیم .”

او افزود حالا پس از حصول این توافق واشنگتن باید از اجرایی شدن آن اطمینان حاصل کند و به تعهد خود مبنی بر امنیت اسراییل پای بند باشد.

کلینتون همچنین به نامزدی خود به عنوان یک زن در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: ” این اولین بار است یک زن به نامزدی نهایی ریاست جمهوری یک حزب عمده آمریکا می رسد. من به عنوان دختر مادرم و مادر دخترم اینجا ایستاده‌ام، پس خوشحالم چنین روزی فرا رسید.”

کلینتون گفت که مردم آمریکا رهبری می خواهند که درک کند این کشور وقتی با متحدانش در جهان همکاری می کند قوی تر می شود.

او همچنین گفت که افتخار می کند ایالات متحده آمریکا در کنار دیگر متحدان ناتویی خود در برابر تهدیدات ناشی از روسیه ایستادگی می کند.

هیلاری کلینتون : افتخار می کنم بدون شلیک یک گلوله برنامه هسته ای ایران را مهار کردیم
 
کلینتون گفت استراتژی او برای مبارزه با داعش تداوم حملات هوایی به پایگاه های این گروه در کنار پشتیبانی و حمایت از نیروهای بومی برای مبارزه زمینی با این گروه تروریستی است.

او در ادامه به اظهارات دونالد ترامپ رقیب انتخاباتی خود درباره مبارزه با داعش پاسخ داد. کلینتون گفت: دونالد ترامپ می گوید من در مبارزه با داعش از ژنرال های ارتش بیشتر می دانم .” نه دونالد . تو نمی دانی. او فکر می کند بیشتر از ژنرال های ارتش ما می داند چون گفته است عملکرد نیروهای مسلح ما فاجعه است.”

کلینتون سپس با تاختن به منش و رفتارهای ترامپ گفت : تصور کنید او با آن خلق و خویش روزی فرمانده کل قوا شود. او حتی نمی تواند مشکلات کمپین انتخاباتی خود را مدیریت کند. او با کوچک ترین تحریک عصبی می شود و بر می آشوبد؛ حتی از سوال چالش برانگیز ساده یک خبرنگار؛ از به چالش کشیده شدن در یک مناظره و یا حتی هنگامی که یک معترض را در گردهمایی انتخاباتش اش می بیند؛ حالا تصور کنید او به عنوان رییس جمهور در اتاق بیضی کاخ سفید نشسته است و می خواهد یک بحران واقعی را مدیریت کند.

کلینتون افزود: مردی که می شود با یک توییت ساده صدای جیغش را در آورد ، همان کسی نیست که بتوان به او اعتماد کرد و کنترل سلاح های هسته ای آمریکا را به او سپرد.

کلینتون گفت بر خلاف دونالد ترامپ او به آینده آمریکا خوش بین است و معتقد است ایالات متحده آمریکا هم اینک نیز یک کشور قوی است.

او از دستاوردهای دوره ۸ ساله آقای اوباما تقدیر کرد. کلینتون همچنین از رقیب انتخاباتی خود برنی سندرز نیز تقدیر کرد و گفت کمپین انتخاباتی سندرز موضوعاتی چون عدالت اجتماعی را به صدر و اولویت بحث های انتخابتی کشاند و این کار را یک دستاورد مثبت کمپین سندرز دانست.

 

.