هزینه شیرین‌سازی هر مترمکعب آب چقدر است؟

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

 هر متر مکعب آب شیرین‌سازی شده ۷۰۰۰ تومان تمام می‌شود.

دائمی با بیان اینکه استفاده از آب دریا در مناطق کم‌آب جزو برنامه‌های وزارت نیرو است، اظهار کرد: در همین راستا استفاده از آب‌شیرین‌کن‌ها و تولید هم‌زمان آب و برق از مهم‌ترین سیاست‌های وزارت نیرو است.

در طول دو هزار کیلومتر سواحل جنوبی کشور طرح‌های زیادی برای شیرین‌سازی آب دریا توسط بخش خصوصی اجرا می‌شود که وزارت نیرو آب شیرین را به صورت تضمینی از آنها خریداری می‌کند، با توسعه آب شیرین‌کن‌ها بخشی از مشکلات کم آبی در جنوب کشور برطرف می شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو با بیان اینکه برای استقرار توسعه پایدار در کشور و اجرای بهینه طرح‌های آب و برق نیازمند طرح آمایش سرزمین هستیم،اظهار کرد:وزارت نیرو یک دستگاه تخصصی است که وظیفه تامین آب و برق برای همه مصارف بخش‌های مصرف کننده را بر عهده دارد.

سیاست وزارت نیرو در صنعت برق افزایش راندمان بخش تولید و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر است، به همین دلیل نصب ۵ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در برنامه‌های وزارت نیرو قرار دارد.

متوسط بارندگی درازمدت کشور ۲۵۰ میلی‌متر بوده که این عدد طی سال‌های اخیر به ۲۰۵ میلی‌متر کاهش یافته است و برنامه‌ریزی‌های منطقه‌ای بر اساس آمارهای بلندمدت صورت می‌گیرد.

Let’s block ads! (Why?)

.