هزینه تحصیل در انگلستان چه قدر است

از مهم ترین مسائل مربوط به مهاجرت به انگلستان می توان هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان را نام برد. مقادیر هزینه برای تحصیل و زندگی در این کشور آن هم در سال ۲۰۱۸ بسیار مهم و دارای اهمیت تلقی می شود. تمامی متقاضیان مهاجرت به انگلیس بایستی پیش از اقدام به کار مهاجرت هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور را برآورد کنند. البته ذکر این نکته هم الزامی است که نمی توان خیلی به صورت جزئی هم اقدام به محاسبه مخارج زندگی در انگلستان کرد. ولی به طور کلی آشنایی با هزینه های ناشی از اقامت و تحصیل در انگلستان می تواند در جهت دادن به برنامه مالی شما در مهاجرت کمک شایانی کند. ما در این مقاله سعی داریم هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان را برای شما مشخص و شرح دهیم .

اما هزینه تحصیل در انگلستان چه قدر است؟

افزایش هزینه تحصیل در انگلستان در چند سال اخیر تحت تاثیر عوامل مختلفی بوده است. این افزایش قیمت مربوط به شهریه مراکز آموزشی نه تنها انگلیس بلکه شامل اروپا نیز می شود. با این روند شرایط زندگی برای دانشجویان بین المللی هم با گذشته فرق کرده است. به گونه ای که این افزایش هزینه ها در انگلستان بر بیمه دانشجویان بین المللی نیز تاثیر مستقیمی بر جای گذاشته است. این افزایش چیزی در حدود دو برابر هزینه های قبلی تحصیل در انگلستان می شود.  به همین خاطر در حال حاضر شرایط تحصیل و زندگی در انگلستان برای افراد زیادی دور از دسترس قرار دارد.

دلیل پر تقاضا بودن انگلستان برای تحصیل

دانشگاه های انگلستان با سطح علمی بسیار بالا و با دارا بودن بهترین امکانات تحصیلی در جهان مناسب ترین گزینه برای دانشجویان بین المللی است. افراد مختلفی چه دانش آموز، چه دانشجو و چه فرد معمولی با تحصیل و زندگی در انگلستان آینده خود را به بهترین شکل تضمین می کنند. ولی باز هم هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان را نمی توان نادیده گرفت و باید به فکر چاره بود. برای آگاهی بهتر از وضع مخارج تحصیلی در انگلستان ، لازم است بدانید که انگلستان هم مانند کشورهای آمریکا ،استرالیا ، کانادا و … دارای نظام آموزشی خصوصی است. به همین مهاجرت به این کشورها پر هزینه خواهد بود.

هزینه های دانشجویی در انگلستان

بر اساس آمار های ارائه شده این هزینه ها به طور متوسط در سال برای یک دانشجوی بین المللی چیزی در حدود ۱۱۹۸۷ پوند می شود. هم چنین متقاضیان کارشناسی ارشد بایستی مبلغی در حدود ۱۲۰۵۶ پوند در نظر بگیرند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که این مبالغ برای چه کارهایی خرج می شود؟  به طور کلی این هزینه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین المللی برای رفت و آمد و خرید کتاب است. هم چنین در بعضی موارد هزینه خوابگاه و بیمه دانشجو نیز به این مخارج اضافه می گردد. اما باز هم نمی توان به طور دقیق گفت که این میزان برای تحصیل و زندگی در انگلستان کافی است، به طوری که بسیاری از هزینه ها نهفته و پنهان است. برای تحصیل در انگلستان لازم است احتمال افزایش هزینه ها را نیز در نظر بگیرید.

http://miteu.ir

.