نیاز به ۳۰ میلیارد تومان برای بازسازی شبکه‌ی برق تهران

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

برق

حسین صبوری در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اهمیت آماده شدن شبکه برای پیک سال ۱۳۹۸، اظهار کرد: بازسازی شبکه یکی از اقداماتی است که هر سال برای تجهیز شبکه برق تهران صورت می‌گیرد و این مساله جزو ملزومات تأمین برق تهران محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقداماتی که باید در این حوزه انجام شود، مدیریت مصرف و استفاده از راهکارهایی برای کاهش مصرف برق است؛ به‌گونه‌ای که باید با همکاری مشترکان و صنایع، ۴۰۰ تا ۵۰۰ مگاوات مدیریت مصرف صورت بگیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ، تصریح کرد: تنها در این شرایط است که می‌توانیم خاموشی‌ها را پشت سر بگذاریم و تهرانی بدون خاموشی شاهد باشیم، لذا تقاضای ما از تمام مشترکان این است که در طول این فرآیند همکاری لازم را داشته باشند.

پیک شهر تهران در تابستان سال ۱۳۹۶، معادل ۴۶۶۶ مگاوات بود که طبق برآوردهای صورت گرفته، باید به ۴۹۰۰ مگاوات می‌رسید، هم‌چنین براساس هدف‌گذاری‌های انجام شده، قرار شد که میزان پیک بار به بیش از ۴۵۰۰ مگاوات نرسد که برای انجام این کار باید ۴۰۰ تا ۵۰۰ مگاوات مدیریت بار صورت می‌گرفت.

فعالیت‌هایی هم‌چون اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی، تغییر ساعات ادارات، استفاده از مولدهای تولید برق بخش خصوصی و دولتی و هم‌چنین همکاری مستمر و جدی مردم موجب شد تا حدود ۳۰۰ مگاوات در پیک تابستان سال جاری مدیریت مصرف صورت بگیرد.

اقدامات انجام شده موجب شد که به‌جای رسیدن به عدد ۴۹۰۰ مگاوات، میزان پیک بار ۴۵۶۷ مگاوات ثبت شود که در این بین از طریق تغییر ساعات ادارات ۲۵۰ مگاوات صرفه‌جویی صورت گرفت و برای این کار نیز ۲۵۰ اکیپ عملیاتی، میزان مصرف برق ۱۲۰۰ مرکز دولتی بزرگ در شهر تهران رصد شد.

براساس نتایج به دست آمده، ۲۰۰ دستگاه به مصوبه هیأت دولت مبنی بر این‌که رأس ساعت یک سیستم‌های سرمایشی را قطع کنند، عمل نکرده و شرکت برق نیز برای مقابله با آن‌ها به قطع برق این مجموعه‌ها اقدام کرد.

طبق برآوردهای صورت گرفته، باید ۶۰۰ مگاوات مدیریت بار در تابستان سال آینده انجام شود که برای این مساله نیز برنامه‌های متعددی در نظر گرفته شده و باتوجه به‌این‌که در شهر تهران تنها ۳۰۰ ساعت با مشکل جدی تأمین برق آن هم در ساعت ۱۲ و ۱۷ مواجهیم؛ مسؤولان برقی معتقدند که باید به مدیریت مصرف توجه ویژه‌ای شود. البته تعویض پنج میلیون لامپ دستگاه‌های دولتی با لامپ‌های ال ای دی در دستور کار شرکت توزیع برق تهران قرار گرفته که هنوز وارد مرحله اجرا نشده است. ازسوی دیگر افزایش بارش‌ها نوید به حرکت درآمدن نیروگاه‌های برق‌آبی را می‌دهد که مجموعه این اقدامات بیانگر عدم خاموشی تهران در تابستان سال آینده است.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

.