نظارت سازمان استاندارد در زمان تولید ریل ملی ضروری است

ترابر نیوز:

به گزارش ایرنا، نیره پیروز بخت شامگاه چهارشنبه هنگام دیدار با استاندار اصفهان با اشاره به بازدید خود از کارخانه ذوب آهن اصفهان گفت: تولید ریل راه آهن در این مجموعه صنعتی اهمیت بسیاری دارد ولازم است سازمان استاندارد به عنوان ناظر بی طرف و دستگاه حاکمیتی درباره کنترل استاندارد آن وارد شود.
وی همچنین رعایت استاندارد آسانسور بویژه در اداره های دولتی و همچنین استاندارد جایگاه های سوخت سی ان جی (CNG) را دغدغه های استاندارد عنوان کرد.
وی گفت: استاندارد در اداره ها و مجموعه های خدمات رسان از اهمیت خاصی برای ما برخوردارست به همین دلیل بر روی استاندارد آسانسور و جایگاه های سوخت حساسیت ویژه ای داریم.
وی تاکید کرد: اگر به استاندارد جایگاه های سوخت سی ان جی و مخزن (کپسول) گاز خودرو توجه نشود، بحران زاست و ممکن است حوادث ناگواری اتفاق بیفتد.
وی اظهار کرد: لازم است جایگاه های سوخت سی ان جی و مخزن گاز خودروها به طور منظم بازرسی شوند و مسائل ایمنی به طور کامل رعایت شود.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: رعایت استاندارد مصالح ساختمانی نیز یکی از موارد مورد تاکید این سازمان است و بایستی مصرف کننده نهایی و مهندس ناظر روی این موضوع نظارت و حساسیت داشته باشند.
استاندار اصفهان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه اصفهان، صنعتی ترین استان کشور است، گفت: ۱۰ درصد صنایع بزرگ و ۱۰ درصد جمعیت کارگری در این استان مستقر است و به همین دلیل انتظار می رود که تولیدات و محصولات آن از نظر کیفی و استاندارد قابل قبول باشند.
رسول زرگرپور افزود: واحد استاندارد اصفهان از نظر گستردگی کار و انتظار کیفی که از آن می رود، قابل مقایسه با بسیاری از استان های دیگر نیست.
وی خاطرنشان کرد: در سال های گذشته اصفهان با معضل صادرات فراورده های نفتی مواجه بود که با تدابیر اداره استاندارد حل شد.
وی همچنین با اشاره به موضوع تولید ریل درذوب آهن گفت: براساس توافقی که با وزیر راه و شهرسازی کردیم هر زمان ریل در ذوب آهن تولید شود، این محصول تا سه سال خریداری می شود.
وی با بیان اینکه تولید ریل راه آهن در ذوب آهن اصفهان اهمیت بسیاری برای ما دارد گفت: لازم است تدابیر و کنترل های لازم برای رعایت استاندارد و مسائل کیفی درباره این محصول صورت اتخاذ شود.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران روز چهارشنبه به اصفهان سفر و از تعدادی از صنایع این استان بازدید کرد.
تفاهمنامه تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان اوایل تیرماه ۹۳ به امضای وزرای «صنعت، معدن و تجارت» ، «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» و « راه و شهرسازی»، رسید.
تولید ریل uic60 توسط شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان مطابق برنامه زمان بندی از پیش تعیین شده، توسعه و نگهداری شبکه ریلی بین شهری، توسعه خطوط جدید، بهسازی، نوسازی و دو خطه کردن خطوط موجود و ایجاد خطوط پرسرعت، ریل راه آهن داخل شهری از مهمترین مفاد این تفاهمنامه است.
طرح تولید ریل ملی در شرکت ذوب آهن اصفهان در مراحل نهایی قرار دارد و قرار است تا پایان امسال اولین محموله از این محصول تحویل راه آهن دولتی شود.
ظرفیت تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان ۱۵۰ هزار تن در سال تخمین زده می شود.
 

 

انتهای پیام /*

.