میزان ذخیره درآمد حاصل فروش نفت در صندوق توسعه ملی باید هرساله افزایش پیدا کند/ تصویب ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای مطالبات چایکاران و کارخانه داران چای

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

میزان ذخیره درآمد حاصل فروش نفت در صندوق توسعه ملی باید هرساله افزایش پیدا کند/ تصویب ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای مطالبات چایکاران و کارخانه داران چای ترابر نیوز: سید کاظم دلخوش : طبق قانون میزان ذخیره درآمد حاصل فروش نفت در صندوق توسعه ملی برای حمایت از تولید باید هرساله افزایش پیدا کند ابراز تصریح کرد: بر اساس روال افزایش سالانه باید برای سال آینده این سهم ۳۴ درصد تعیین می‌شد که به علت کاهش فروش نفت به یک میلیون بشکه به قیمت ۵۴ دلار این سهم همان ۲۰ درصد در نظر گرفته می‌شد.    ترابر نیوز:

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز گیلان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی خبری ساعت ۲۰ شبکه باران گفت: کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در راستای عمل به رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب، میزان ذخیره درآمد‌های حاصل از فروش نفت در صندوق توسعه ملی برای حمایت از تولید و سرمایه گذاری را ۲۰ درصد تعیین کرد.
سید کاظم دلخوش اعطای تسهیلات ارزی و ریالی به بخش تولید و سرمایه گذاران را از اهداف ذخیره ۲۰ درصد از درآمد‌های نفتی در صندوق توسعه ملی خواند و افزود: دولت در لایحه بودجه پیشنهادی خود تنها ۱۰ درصد را برای این کار در نظر گرفته بود که مورد موافقت مجلس قرار نگرفت.
وی با تأکید بر اینکه طبق قانون میزان ذخیره درآمد حاصل فروش نفت در صندوق توسعه ملی برای حمایت از تولید باید هرساله افزایش پیدا کند ابراز تصریح کرد: بر اساس روال افزایش سالانه باید برای سال آینده این سهم ۳۴ درصد تعیین می‌شد که به علت کاهش فروش نفت به یک میلیون بشکه به قیمت ۵۴ دلار این سهم همان ۲۰ درصد در نظر گرفته می‌شد.
نماینده صومعه سرا در خانه ملت گفت:برای تحقق بودجه ۹۸ به فروش ۳ میلیون بشکه نفت در روز نیاز است بنابراین به‌علت عدم تحقق این موضوع باید روش‌های صرفه جویی در هزینه‌ها اجرایی شود.
سید کاظم دلخوش به اختصاص ۱۴ میلیارد دلار در لایحه بودجه ۹۸ برای دارو و ارزاق عمومی اشاره کرد و افزود: با مدیریت درست و عادلانه و بر اساس کارت الکترونیکی خانوار‌ها می‌توان از توزیع ناعادلانه جلوگیری کرد.
وی خاطر نشان کرد: برای نخستین بار دو رقم بودجه ۴۰۷ هزار میلیارد تومان و ۴۴۷ هزار میلیارد تومان برای سال آینده در نظر گرفته شده است که تحقق سطح دوم بستگی به درآمد حاصله دارد.
عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به کمبود اعتبارات در کشور افزود: اکنون ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه کاره در کشور وجود دارد که به علت کمبود اعتبارات تکمیل نشده است.
اختصاص ۲۰ درصد درآمد فروش نفت برای از تولیدسید کاظم دلخوش در ادامه با اشاره به یکسان سازی حقوق بازنشستگان بر اساس برنامه ششم توسعه گفت: امسال ۵ هزار میلیارد تومان برای اجرای این طرح مشخص شده است.
وی با اشاره به معافیت مالیاتی حقوق کمتر از ۲ میلیون ۷۵۰ هزار تومان اضافه کرد: مالیات حقوق بالاتر از این رقم بصورت پلکانی محاسبه می‌شود.
عضو فراکسیون گمرک مجلس شورای اسلامی در خانه ملت به پنج ایراد اساسی رهبر معظم انقلاب به لایحه بودجه پیشنهادی دولت هم اشاره کرد و تصریح کرد: همه مواردی که مورد نظر ایشان بود برای اصلاح به کمیسیون تلفیق مجلس ارجاع داده شد.
سید کاظم دلخوش تأمین اعتبار برای بیمه درمانی کارگران و رانندگان و اصلاح قانون گمرکی را از دیگر مصوبات مجلس و کمیسیون‌های تخصصی آن اعلام کرد.
وی با اشاره به اینکه فرآیند اصلاح قوانین گمرکی با حضور نمایندگان بخش خصوصی و فعالان این حوزه انجام شد گفت: مجلس درصدد است فرآیند مربوط به اصلاح قوانین گمرکی را در اسرع وقت تکمیل و برای اجرا به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ کند.
نماینده صومعه سرا در خانه ملت همچنین از تصویب ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای مطالبات چایکاران و کارخانه داران چای خبرداد و گفت: برای این موضوع ردیف بودجه‌ای مشخص شده است تا در سال آینده مشکلی در پرداخت‌ها وجود نداشته باشد.
سید کاظم دلخوش در زمینه کمبود آرد در نانوایی‌های آزادپز گیلان نیز گفت: وزیرجهاد کشاورزی قول داده است هفته آینده آرد نانوایی‌های آزادپز و شیرینی پز‌ها را تحویل دهد.
وی به مشکلات بزرگترین کارخانه تولید نخ ابریشم در صومعه سرا نیز اشاره کرد و افزود: واگذاری نادرست این کارخانه در سال ۸۱ شیرازه کارخانه را از هم پاشید که با پیگیری ها، وزیر جهاد کشاورزی قول بررسی این موضوع را داده است.
تعداد بازدید: ۷۱ ،       

Let’s block ads! (Why?)

.