میزان دارایی های نهادهای بشردوستانه در هلند، حدود ۱۰۸ میلیارد دلار اعلام شده

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

در چند دهه اخیر، فعالیت سازمان‌ و نهادهای بشردوستانه در سراسر جهان، رشد قابل‌توجهی داشته است. آن‌طور که گفته شده، رشد فعالیت‌های حمایتی این سازمان‌ها در سراسر دنیا، نشان از توسعه‌یافتگی و احساس مسوولیت اجتماعی شهروندان در جوامع مختلف دارد.

میزان دارایی های نهادهای بشردوستانه در هلند، حدود ۱۰۸ میلیارد دلار اعلام شده

 

اقتصاد ایرانی: در چند دهه اخیر، فعالیت سازمان و نهادهای بشردوستانه در سراسر جهان، رشد قابل توجهی داشته است. آن طور که گفته شده، رشد فعالیت های حمایتی این سازمان ها در سراسر دنیا، نشان از توسعه یافتگی و احساس مسوولیت اجتماعی شهروندان در جوامع مختلف دارد.

به گزارش تعادل، طبق گزارش های منتشر شده، فعالیت برترین صندوق های خیریه در جهان، در زمینه های تحصیلی، محیط زیست، امدادرسانی در بحران های طبیعی مانند زلزله، سیل، قحطی، خشکسالی و…، رشد توسعه مردمی، کودک و خانواده، حفاظت از حیوانات، مسائل بهداشتی، هنر و فرهنگ است. آن طور که فعالیت موسسات خیریه در دو قرن اخیر نشان داده، در کنار افزایش تعداد سازمان های خیریه، گاهی موسسات قدیمی حوزه فعالیت شان را گسترده تر کرده و به سازمان های خیریه بزرگ تری در سطح بین المللی تبدیل می شوند. طبق آمار منتشر شده، بیشترین شمار سازمان های غیردولتی، به کشورهای توسعه یافته اختصاص دارد.

آن طور که تازه ترین بررسی نشان می دهد، در مجموع حدود ۲۵۰ هزار بنیاد خیریه در ۳۸ کشور مختلف شناسایی شده است که حدود ۷۲ درصد آنها در ۲۵ سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده اند. همچنین، گفته شده که در کشورهای اروپایی، بیش از ۱۵۴ هزار نهاد بشردوستانه فعالیت می کند؛ بر این اساس، اروپا بالاترین تمرکز بنیادهای خیریه را به خود اختصاص داده است.

همان طور که گفته شد، از لحاظ تعداد، بیشترین تمرکز موسسات خیریه در کشورهای اروپایی است اما براساس تازه ترین آمار منتشر شده، دارایی این موسسات در امریکا، با اختلاف بسیار بیشتری از سایر کشورهاست. آن طور که گفته شده، در سال ۲۰۱۸، میزان دارایی موسسات خیریه در امریکا، حدود ۸۹۰ میلیارد دلار اعلام شده که بر این اساس، امریکا در رتبه اول ثروتمندترین موسسات خیریه در جهان قرار گرفته است. طبق بسیاری از گزارش های منتشر شده، میزان قابل توجهی از دارایی این موسسات، توسط کمک های مردمی و انسان دوستانه تامین می شود و بخشی از آن را نیز، دولت در قالب کمک های مالی تامین می کند؛ آن طور که گفته شده، کمک های دولتی معمولا شامل معافیت از مالیات و عوارض است. طبق بسیاری از گزارش ها، هر چند که در برخی موارد این موسسات با حاشیه های بسیاری همراه بوده اند اما در این سال ها، توانسته اند شعب متعددی در کشورهای مختلف راه اندازی کنند. براساس آمار منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی لندمارک، هلند دومین کشوری است که موسسات خیریه دارایی های بالایی دارند. آن طور که گفته شده، میزان دارایی های نهادهای بشردوستانه در هلند، حدود ۱۰۸ میلیارد دلار اعلام شده است. بر این اساس، هر چند دارایی موسسات بشردوستانه هلند، اختلاف بسیاری با دارایی موسسات خیریه در امریکا دارد، اما در جایگاه دوم قرار گرفته و خیریه های آلمان با مجموع دارایی ۹۲.۹ میلیارد دلار، در رتبه سوم قرار دارند. این در حالی است که در بسیاری از گزارش ها، آلمان به عنوان سرزمین انجمن های خیریه معرفی شده و شمار موسسات خیریه در این کشور، حدود ۲۰ هزار موسسه اعلام شده است. آن طور که گفته شده، در میان شهرهای مختلف آلمان، فرانکفورت و هامبورگ بیشترین تعداد بنیادهای خیریه را دارند.

هرچند که سوییس، یکی از کشورهای ثروتمند در جهان شناخته می شود، اما طبق آمارهای اعلام شده، حدود ۶.۶ دهم از جمعیت این کشور، زیر خط فقر زندگی می کنند. همچنین، در بسیاری از گزارش ها گفته شده که بیش از ۱۴ هزار موسسه خیریه در این کشور مشغول فعالیت هستند که براساس آمار موسسه لندمارک، درآمد این موسسات در سال ۲۰۱۸، حدود ۸۷.۸ میلیارد دلار اعلام شده است. بر این اساس، در فهرست دارایی های نهادهای بشردوستانه در جهان، سوییس در جایگاه چهارم و موسسات خیریه ایتالیا با دارایی حدود ۸۷ میلیاردی در جایگاه پنجم قرار دارد. این در حالی است که طبق گزارش های منتشر شده، موسسات خیریه در آلمان و ایتالیا، در سال های اخیر، با افزایش قابل توجه مهاجران روبه رو شده اند و بر این اساس، نیاز به درآمد بیشتری برای امدادرسانی به پناهجویانی دارند که به خاک این کشورها وارد شده اند.

در این گزارش، دارایی موسسات خیریه در بریتانیا نیز حدود ۸۴.۲ میلیارد دلار اعلام شده که این درحالی است که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و بحران های اقتصادی، گریبان نهادهای بشردوستانه را نیز گرفته است. آن طور که در بسیاری از گزارش ها گفته شده، دولت بریتانیا به بهانه مبارزه با مالیات گریزی ثروتمندان بریتانیایی از طریق موسسات خیریه، قصد دارد تا مالیات خیریه ها را افزایش دهد. طبق بررسی های موسسه لندمارک، دارایی موسسات خیریه در فرانسه، اسپانیا و ترکیه نیز، در سال ۲۰۱۸ حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار اعلام شده و خیریه های چینی، با درآمدی معادل ۱۴.۲ میلیارد دلار، در آخر فهرست نهادهای بشردوستانه ثروتمند در جهان قرار دارند.

میزان دارایی های نهادهای بشردوستانه در هلند، حدود ۱۰۸ میلیارد دلار اعلام شده

 

میزان دارایی های نهادهای بشردوستانه در هلند، حدود ۱۰۸ میلیارد دلار اعلام شده

Let’s block ads! (Why?)

.