ملاقات با خاندان مرسدس بنز…

.

كمپاني مرسدس بنز (daimler AG) را همه ميشناسند و نيازي به معرفي ندارد اين كمپاني آلماني موفق شد در سال ٢٠١٥ به فروش بيش از نيم ميليون دستگاه كاميون در سال دست پيدا كند كه ركورد قابل ملاحظه اي در فروش به حساب ميآيد. در ادامه با تعدادي از اعضاي اين خانواده بزرگ آشنا خواهيد شد.

3-2_daimler-trucks_01

فرايت لاينر:

فرایت لاینر در سال ۱۹۴۲ میلادی تاسیس شد. این کارخانه تنها به کار کامیون سازی مشغول است و در حال حاضر در تملک گروه بزرگ دایملر قرار دارد.در حقيقت فرايت لاينر نماينده شايسته مرسدس بنز در آمریکای شمالیست . در سال ۱۹۸۱ این کارخانه به گروه دایملربنز فروخته میشود. فرایت لاینر در حال حاضر سطح وسیعی از کامیونها و کشنده ها را با چهره هایی خشن و آمریکایی و پشتیبانی فنی مرسدس بنز ارائه میکند که یکی از زیباترین این مدلها فرایت لاینر کلاسیک میباشد.

slide_freightliner_family

ميتسوبيشي فوسو:

شرکت میتسوبیشی فوسو در سال ۱۹۳۲ به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی، با هدف تولید اتوبوس، راه‌اندازی شد. امروزه این شرکت، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کامیون و اتوبوس در جهان می‌باشد و كمپاني دايملر مالك بيش از ٨٩ درصد از سهام مالكيت اين كمپاني خوشنام ژاپني است.

en_all

وسترن استار:

شايد با فيلم مشهور تبديل شوندگان (transformers) و ربات معروف optimos primary آشنا باشيد كه يك كشنده زيباي آمريكايي بود كه در كسري از ثانيه به يك ربات غول پيكر تبديل ميشد و براي حفاظت از انسانها در برابر رباتهاي هوشمند قاتل با آنها مبارزه ميكرد.اپتيموس پرايم در حقيقت يك كشنده وسترن استار از سري مدلهاي XE 5700 بود كه در اين فيلم پر هيجان به ايفاي نقش پرداخت. وسترن استار امروز تحت مالكيت گروه دايملر قرار دارد و مانند ساير اعضاي خانواده از پشتيباني فني مرسدس بنز بهره ميگيرد.

western-star-5700xe

بهارات بنز:
بهارات بنز که به معنی بنز هندی است، در سال ۲۰۰۸ با شراکت مرسدس بنز و کمپانی هیرو هند تاسیس شد. این مجموعه به ساخت خودرو‌های تجاری سنگین مشغول است و در رده کشنده، ۳ محصول دارد. از مهم‌ترین امتیازات این شرکت این است که کاملا زیر نظر مرسدس بنز فعالیت دارد و از این نظر می‌توان به تکنولوژی بالای آن ایمان داشت. هم اكنون بهارات بنز با سه مدل كشنده و ٦ مدل كاميون، اتوبوس ميني بوس و كمپرسي با ظرفيتها و تنوع شاسي گوناگون توليد ميشود و حجم قابل ملاحظه اي از بازار بزرگ هندوستان و كشورهاي منطقه را در اختيار خود دارد.

homeslidermo1

كاماز:

كمپاني روسي كاماز نيز يگي ديگر از اعضاي خاندان مرسدس بنز را تشكيل ميدهد و اگرچه مرسدس تنها ١١ درصد از سهام كاماز را در اختيار دارد ولي كمكهاي تكنولوژيكي مرسدس و همچنين همكاري كاماز با ميتسوبيشي شريك ديگر مرسدس بنز موجب شده اين كمپاني به بزرگترين توليد كننده كاميون در روسيه تبديل شود.امروزه شرکت کاماز دارای کارخانه تولید کامیون‌های سنگین در کشورهای افغانستان، اتیوپی، قزاقستان، اوکراین، شیلی، ویتنام، پاناما، لهستان، ترکمنستان، عربستان سعودی، سودان، پاکستان، نیکاراگوئه، کره شمالی و ایران می‌باشد. این شرکت با داشتن بیش از ۵۲هزار کارمند در نقاط مختلف جهان، سالانه درآمدی بالغ بر ۳ میلیارد دلار دارد.ضمن اينكه كاماز تاكنون موفق به كسب بيش از ده عنوان قهرماني در مسابقات رالي پاريس داكار گرديده است.

kamaz_6580_family

فوتون:

كمپاني فوتون چين كه از زير مجموعه هاي گروه خودروسازي baic موتور و از بزرگترين شركتهاي خودروسازي در چين محسوب ميشود با تأسيس يك شركت جديد با عنوان فوتون دايملر براي توليد انواع كاميون با پشتيباني فني مرسدس بنز قرار داد مشاركت امضا كردند ضمن اينكه ميزان شراكت دو كمپاني به صورت ٥٠ درصد مرسدس و ٥٠ درصد فوتون خواهد بود.

m-auman-est-1

وبسايت: ايران ترانزيت

.