معاون وزير راه و شهرسازي با وزير حمل و نقل بلغارستان ديدار و گفتگو كرد

“;
//open new window
var printWP = window.open(“”,”printWebPart”);
printWP.document.open();
//insert content
printWP.document.write(html);
printWP.document.close();
//open imitation dialog
printWP.print();
}
}

اخبار – معاون وزير راه و شهرسازي با وزير حمل و نقل…

بخش دسترسی سریعمعاون وزير راه و شهرسازي با وزير حمل و نقل بلغارستان ديدار و گفتگو كردروابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي۱۳۹۵/۰۶/۲۴

​معاون وزير راه و شهرسازي به منظور توسعه همكاريهاي حمل و نقل جاده اي فيمابين و همچنين مذاكره و تبادل نظر پيرامون موافقتنامه كريدور جديدالتاسيس شش جانبه خليج فارس – درياي سياه، با وزيرحمل‌ونقل، فن آوري اطلاعات وارتباطات جمهوري بلغارستان ديدار و گفتگو كرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده اي، در اين ديدار كه در محل وزارت حمل ونقل بلغارستان در پايتخت اين كشور، صوفيا برگزار گرديد، طرفين با ابراز خوشنودي از برگزاري موفقيت آميز دو نشست كارشناسي مربوط به بررسي پيش نويس موافقتنامه شش جانبه كريدور مزبور در تهران و صوفيا، برضروت تسريع در برگزاري نشست آتي وزراي حمل و نقل كشورهاي متعاهد جهت امضاء موافقتنامه مذكور و پيگيري تشريفات قانوني آن تاكيد نمودند. دوطرف همچنين براي توسعه مناسبات حمل و نقل دوجانبه نيز گفتگوهاي مفصلي را انجام دادند.
بر اساس اين گزارش مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان راهداري وحمل و نقل جاده اي با تأكيد بر موضوع ترانزيت و نقش حمل ونقل جاده اي در جمهوري اسلامي ايران در منطقه ، گزارشي از ظرفيت ها ، توانمندي ها و وضعيت  بخش حمل ونقل جمهوري اسلامي ايران ارائه نمود .
مهندس كشاورزيان تعامل و همكاري جمهوري اسلامي ايران در مناسبات تجاري ، بازرگاني و حمل و نقلي همچنين ساير بخش ها را با كشورهاي منطقه و ساير كشورها در قاره هاي ديگر در سه سال اخير كم نظير خواند و بر ادامه همكاريها تاكيد نمود .
اين گزارش حاكي است،ايوايلو موسكوسكي وزيرحمل ونقل ، فناوري اطلاعات و ارتباطات جمهوري بلغارستان نيز بر اهميت كريدور شش جانبه خليج فارس – درياي سياه و نقش دو كشور در مناسبات حمل ونقلي منطقه تاكيد و ابراز اميدواري نمود تا مراحل قانوني و استصوابي موافقتنامه مذكور هرچه سريع تر توسط همه كشورهاي  متعاهد پيگيري شود.
گفتني است پيش از اين ديدار، رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي، در نشستي با حضور ايوان ماركو دبيركل وزارت حمل ونقل، فناوري اطلاعات و ارتباطات جمهوري بلغارستان و همچنين جمعي از مديران و كارشناسان آن وزارتخانه شركت نمودند و طي آن، راهكارهاي لازم به منظور نهايي سازي روند پيگيري موافقتنامه كريدور شش جانبه خليج فارس – درياي سياه و همچنين برخي از مسائل و مشكلات موجود در روابط حمل و نقل جاده اي دو طرف موردبحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ارسال به دوستانارسال به دوستان

پرینت خبر

Scroll

کلیه حقوق سایت متعلق به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.
طراحی و پیاده سازی “سامیکس”

.