معابر برون‌شهری در کشور وضعیت نامناسبی دارد/ انتقاد فرمانده پلیس‌راه کشور از ناایمن بودن برخی خودروهای تولید داخلی/ نداشتن ایمنی راه‌ها جزو یکی دیگر از عوامل خطرآفرین در تصادفات است

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

انتقاد فرمانده پلیس‌راه کشور از ناایمن بودن برخی خودروهای تولید داخلی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سردار سید تیمور حسینی پیش از ظهر امروز در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با بیان عوامل دخیل در تصادفات کشور اظهار داشت: علاوه بر عوامل انسانی و خطای انسانی باید مسئله نداشتن ایمنی راه‌ها را نیز جزو یکی دیگر از عوامل خطرآفرین و عوامل دخیل در تصادفات عنوان کرد.

فرمانده پلیس‌راه کشور تغییرات چشمگیر در عرصه ناوگان حمل‌ و نقلی را مورد اشاره قرار داد و گفت: به‌روز شدن ناوگان حمل‌ و نقل و استفاده از تجهیزات نوین در محورها نهضت بزرگی بود که انجام این کار تغییرات زیادی در راه‌ها به وجود آورد.

وی با تأکید بر لزوم اتخاذ راهبردهای کارآمدی برای بهبود وضعیت ترافیکی معابر کشور ابراز کرد: معابر برون‌شهری در کشور وضعیت نامناسبی دارد و یکی از عوامل تصادفات همین مسئله بوده که باید راهکارها و راهبردهای لازم را در این زمینه اتخاذ کرد.

حسینی با بیان اینکه نمی‌توان نسخه واحدی برای همه کشور پیچید، تأکید کرد: باید با توجه به شرایط خاص هر استانی اقدام به برطرف کردن مشکلات کرد و انجام این کار و رسیدن به نتایج مثبت همکاری و تعامل همه استان‌ها را می‌طلبد.

فرمانده پلیس‌راه کشور ابراز کرد: نخستین خطا آخرین خطا در بسیاری از محورها به‌حساب می‌آید به همین دلیل باید تمامی عواملی که سبب حوادث ترافیکی در محورهای مواصلاتی می‌شود را برطرف کرد.

وی از کاهش کشته‌های حوادث ترافیکی از سال ۸۵ تا به امروز خبر داد و افزود: مهم‌ترین دلیل این موفقیت ایمن‌سازی راه‌های مواصلاتی بوده که سهم آن ۹۵ درصد است، همچنین به‌روز شدن ناوگان حمل‌ و نقل و استفاده از تجهیزات نوین در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

حسینی عنوان کرد: باید ارزیابی‌های لازم در ارتباط با محورهایی که با گره ترافیکی روبه‌رو هستیم انجام گیرد تا اینکه مشخص شود در صورت اجرای طرح جدید چگونه می‌توان خطاهای موجود را برطرف کرد.

فرمانده پلیس‌راه کشور با انتقاد از ناایمنی برخی خودروها گفت: سال گذشته شاهد دو تصادف در یک نقطه مشترک به فاصله زمانی یک هفته بودیم که در تصادف اول چهار نفر کشته و در تصادف دیگر یک نفر جراحت سطحی برداشت که دلیل این تفاوت خسارت خودروهای غیرایمن بود.

انتهای پیام/ح

Let’s block ads! (Why?)

.