مسافران در حاشیه رودخانه ها چادر برپا نکنند

ستاد هماهنگی خدمات سفر در اطلاعیه ای، به هموطنان و مسافران، نسبت به برپایی چادر در حاشیه رودخانه ها و مناطقی که احتمال آبگرفتگی وجود دارد، هشدار داد.

به گزارش جام جم آنلاین، در اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که روز یکشنبه و در آستانه تعطیلی عید قربان انتشار یافت، آمده است: هموطنان گرامی فقط در مکان هایی که توسط ستادهای اجرایی خدمات سفر استان ها و شهرداری ها تعیین شده است، زباله بریزند.

همچنین در این اطلاعیه توصیه شده است، هموطنان برای سفر از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند و اگر از خودرو شخصی استفاده می کنند، قبل از آغاز سفر ضمن بازبینی فنی خودرو، طی تماس با شماره ۱۴۱ و یا سایر سامانه های پلیس، از شرایط تردد محورهای مواصلاتی و جاده های منتهی به مقصد سفر مطلع شوند.

در این اطلاعیه از هموطنان خواشته شده برای رسیدن به مقصد سفر، زمان بیشتری در نظر بگیرند و از جاذبه های طول مسیر نیز دیدن کنند و در عین حال مسافران و گردشگران نسبت به رعایت بهداشت و حفظ محیط زیست دقت لازم را داشته باشند.

در بخش دیگری از اطلاعیه ستاد هماهنگی خدمات سفر آمده است: هموطنان گرامی استان های کمتر دیده شده را به عنوان مقصد سفر انتخاب کرده و سفر به استان های پر مسافر را به وقت دیگری موکول کرده و در صورت بروز مشکل با سامانه ملی و شبانه روزی ۰۹۶۲۹ تماس حاصل کنند.

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در این اطلاعیه بر حفظ ایمنی و سلامت مسافران، گردشگران و زائران عزیز در سرتاسر کشور تاکید و اعلام کرده که دستگاه های خدمات رسان عضو این ستاد در طول سفر در خدمت هموطنان هستند.

.