لزوم تشکیل کارگروه ویژه برای رسیدگی به مشکلات مترو/ مجموعه بزرگ مترو باید اولویت نخست برای حل مشکل آلودگی هوا و ترافیک باشد

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

انتخابات علت افزایش نقش مردم در مدیریت شهریبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محسن هاشمی در یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه شورا گفت: متاسفانه با وجود تذاکرات قبلی برای رسیدگی ویژه به وضع مترو و حل مشکلات مدیریتی این مجموعه به نظر می‌رسد، حمل ونقل ریلی و مجموعه بزرگ مترو که باید اولویت نخست برای حل مشکل آلودگی هوا و ترافیک باشد، اهمیت کافی برای شهردار تهران ندارد و به مسایل آن رسیدگی نمی‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: اعتراض‌ها در روز‌های اخیر در شرکت مترو، ناشی از بی دقتی، بی توجهی و تصمیم گیری نامناسب در معاونت حمل ونقل ترافیک و همچنین فقدان انسجام و هماهنگی و ضعف مدیریت در هیئت مدیره و شرکت مترو است.
محسن هاشمی با یادآوری اینکه این وضع در بیش از سی سال فعالیت شرکت مترو بی سابقه است، خطاب به حناچی گفت: با تشکیل کارگروه ویژه، مسایل شرکت مترو را رسیدگی کنید و از آسیب دیدن حقوق شهروندان تهرانی و اخلال در فعالیت این شرکت که در نظم عمومی شهر تاثیر جدی دارد، جلوگیری کنید.

محمد سالاری

 کاهش ۵۰ درصدی تخلف‌ها در انتخابات الکترونیکی 
عضو شورای شهر تهران گفت: الکترونیکی شدن انتخابات شورایاری‌ها حدود ۵۰ درصد از زحمات برگزاری انتخابات را کاهش می‌دهد و به همین میزان از انحراف و تخلف احتمالی در رای گیری جلوگیری می‌کند.
محمد سالاری در جلسه امروز شورای شهر تاکید کرد: رای گیری‌های سنتی که در انتخابات معمول است، زمینه ساز مشکلات و چالش‌هایی در جریان انتخابات است، اما الکترونیکی شدن آن از تخلف‌ها جلوگیری می‌کند.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر افزود: امیدواریم در انتخابات روز جمعه شاهد مشارکت بیشتر شهروندان باشیم.

سیدحسن رسولی
 شیوه نامه اجرایی تبصره‌های بودجه سال ۹۸ به شورا ارسال نشده است 
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران همچنین گفت: متاسفانه بعد از گذشت یک ماه هنوز آیین نامه و شیوه نامه اجرایی مورد نیاز تبصره‌های بودجه جهت تصویب به شورای شهر تهران ارائه نشده است.
سیدحسن رسولی در تذکر پیش از دستور جلسه امروز با تاکید بر حسن اجرای تبصره‌های مصوب بودجه سال ۹۸، اظهار کرد: شورای شهر تهران در تبصره ۴۰ بودجه مصوب سال ۹۸ تکالیفی در چهار بند برای شهرداری تهران تعریف کرده است.
وی ادامه داد: شهرداری تهران مکلف بوده است در اجرای بند‌های ۱ و ۲ تبصره ۴۰ مصوب سال ۱۳۹۸ برای ارائه دستور العمل‌ها و شیوه نامه‌های اجرایی مورد نیاز تبصره‌های بودجه ظرف مدت سه ماه و راه اندازی سامانه جامع و یکپارچه مدیریت مالی، بودجه، اجرا و حسابرسی تا پایان تیرماه ۹۸ اقدام کند.
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: امیدواریم سامانه جامع و یکپارچه مدیریت مالی هم راه اندازی شود که مهلت آن پایان تیرماه بود.
رسولی همچنین گفت: بر اساس قانون بودجه سال ۹۷، شهرداری تهران این اجازه را داشت تا سقف ۱۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کند تا ۱۰۰ درصد این منابع در اجرای طرح راهبردی شورای پنجم؛ صرف توسعه حمل و نقل به ویژه مترو شود.
خزانه دار شورای شهر تهران گفت: با توجه به تنگنا‌های جدی مالی و بانکی، تحقق این هدف به دلیل بدهی‌های شهرداری تهران کار مشکلی بود، اما قبل از پایان مهلت قانونی استفاده از این حکم قانونی یعنی ۳۱ تیرماه سال ۹۸، عملیاتی شد.

محسن هاشمی
 حضور مردم در انتخابات و مدیریت شهری 
رئیس شورای شهر گفت: انتخابات شورایاری‌ها سبب افزایش نقش مردم در مدیریت شهری می‌شود.
محسن هاشمی در یکصدو پنجاه و هفتمین جلسه شورا گفت: امیدواریم جمعه آینده، شهروندان تهرانی با مشارکت فعال در انتخابات، نقش خود را در مدیریت شهری ارتقا دهند، سیاست محله محوری از راهبرد‌های شورای پنجم است که بر اساس تمرکززدایی از مدیریت شهری و اعطای اختیارات به مناطق و محلات طراحی شده و شورای محله بهترین بستر و ابزار برای تحقق این راهبرد است.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به انتخابات پنجمین دوره شورایاری‌ها گفت: وعده ما با شهروندان تهرانی، روز جمعه در بیش از ۱۷۰۰ صندوق اخذ رای در ۳۵۴ محله تهران است تا با یاری یکدیگر تهرانی بهتر بیافرینیم.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شورایاران می‌توانند در تصمیم گیری‌های محلی نقش آفرینی کنند، تاکید کرد: شهرداران مناطق نیز با توجه بیشتر به پروژه‌های محلی، از خرد جمعی و نظر شورایاری در تشخیص و حل مسایل به ویژه پروژه‌های محلی استفاده کنند.
وی برگزاری الکترونیک این انتخابات را تمرینی برای ارتقای فناوری در انتخابات کشور دانست و ابراز امیدواری کرد: با موفقیت این تجربه در انتخابات آتی نیز شاهد استفاده از فناوری بومی در برگزاری انتخابات باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: برگزاری انتخابات شورایاری نیازمند تلاش گروهی و بین سازمانی گسترده‌ای است که با محوریت ستاد انتخابات شورایاری و معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری و همکاری دولت به ویژه وزارت کشور و وزارت آموزش وپرورش، نیرو‌های انتظامی و نظامی، صداوسیما، قوه قضاییه و سایر مراجع ذیربط تحقق می‌یابد و از طرف همکارانم در شورای شهر تهران، از همکاری همه این دستگاه‌ها قدردانی می‌کنم.

 

Let’s block ads! (Why?)

.