قیمت و هزینه عمل چشم گربه ای یا کانتوپلاستی

جراحی چشم گربه‌ای یا کانتوپلاستی چیست؟

جراحی چشم گربه‌ای، چشم روباهی یا کانتوپلاستی روشی است که تاندون کانتال را دستکاری می‌کند و هدف نهایی آن کشیدن و سفت کردن پلک پایین است. تاندون کانتال در دو بخش داخلی و جانبی یا خارجی چشم وجود دارد.

کانتال جانبی تاندونی در بخش بیرونی چشم است که منجر به اتصال پلک پایین و بالا به هم شده و وظیفه‌ی آن بالا نگه داشتن گوشه‌ی بیرونی چشم با اتصال قلاب مانند به پلک پایین است. کانتال داخلی نیز دو پلک را در بخش داخلی چشم به هم متصل می‌کند. در حالت معمول، کشیدگی چشم به این علت ایجاد می‌شود که کانتال جانبی از کانتال داخلی چشم بالاتر است.

 

بنابراین در صورتی که این وضعیت تغییر کند، مثلا کانتال جانبی بیشتر از حالت طبیعی از کانتال داخلی بالاتر کشیده شود منجر به ایجاد شکلی کشیده‌تر در چشم‌ها خواهدشد.

در جراحی کانتوپلاستی تلاش می‌شود تا با سفت کردن این تاندون و رباط‌های مرتبط با چشم افتادگی گوشه‌ی بیرونی چشم رفع شده و شکل چشم تغییر یابد. ذکر این نکته نیز مهم است که کانتوس تنها به سمت جانبی کشیده نمی‌شود بلکه بسته به نیاز فرد ممکن است به سمت بالا، طرفین و سمت ابروها کشیده شود.

جراحی چشم گربه‌ای یا کانتوپلاستی چیست؟

افراد مناسب برای انجام عمل چشم گربه ای

اولین و مهمترین چیز برای داوطلبان جراحی چشم گربه، داشتن سلامتی خوب است. از آنجایی که این روش معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، نباید از انجام آن منع شوید.
همچنین اگر بیماری خاصی دارید حتما با پزشک خود در میان بگذارید تا در آینده دچار مشکل نشوید. اگر فقط قصد انجام کانتوپلاستی را دارید، پلک های شما نباید افتاده، پف کرده یا چروکیده باشد. البته این بدان معنا نیست که افرادی که این مشکلات را دارند نمی توانند این کار را انجام دهند. یعنی در صورت داشتن چنین مشکلی باید از لیفت چشم و لیفت ابرو نیز برای رفع آن استفاده کنید.
توصیه می کنیم قبل از هر عمل جراحی چشم گربه با پزشک خود مشورت کنید. در طول این جلسات، پزشک با نشان دادن عکس ها یا فیلم های جراحی چشم گربه و نشان دادن نتایج عمل، انتظارات گربه شما را واقعی تر می کند.
در طول این جلسات، پزشک تمام توضیحات لازم در مورد روش، محدودیت ها و مراقبت های قبل و بعد از آن را به شما می دهد. مناسب ترین روش جراحی نیز انتخاب می شود و پزشک دقیقاً می داند که شما در طول جراحی چه می خواهید.

روش های مختلف جراحی چشم گربه ای

روش های مختلفی برای بلند کردن یا کشیدن چشم وجود دارد که به عنوان جراحی چشم گربه ای نیز شناخته می شود. پزشک یکی از این روش ها را با توجه به انتظارات و ویژگی های فردی بیمار به او پیشنهاد می کند. بنابراین با شرکت در جلسات مشاوره قبل از عمل، به پزشک خود کمک کنید تا بهترین راه را برای زیباسازی چشمانتان انتخاب کند.
کانتوپلاستی : جراحی کانتوپلاستی معمولاً با بی حسی موضعی انجام می شود و حدود ۲ تا ۴ ساعت طول می کشد. با این حال، در برخی موارد، پزشک ممکن است از بیهوشی عمومی نیز استفاده کند. در این روش برش کوچکی در عضله حلقه ای چشم ایجاد می شود.
سپس تاندون کانتیل خارجی که در کنار کره چشم قرار دارد کمی از استخوان جدا شده و بریده می شود. پس از این عمل، ساختار داخلی پلک پایین باید به محل برش تاندون آورده شود. برای این کار این ساختار کمی به سمت بالا کشیده می شود تا به استخوان کره چشم برسد. پس از اتصال این دو قسمت، پوست های اضافی بریده شده و محل برش بخیه می شود.
روش های مختلف جراحی چشم گربه ای
خستگی و خماری را از چشمان شما دور می کند و کشش جذابی برای آن ها ایجاد می کند. اگرچه نتایج کانتوپلاستی برای مدت طولانی باقی می ماند، اما ممکن است به دلایل مختلف مانند افزایش سن یا رژیم غذایی و سبک زندگی نامناسب، پس از چند سال نیاز به ترمیم داشته باشد. از آنجایی که در طی این روش بخشی از پوست پلک برداشته می شود، ممکن است بافت کافی برای رفع افتادگی پلک تحتانی در طول عمل ترمیم وجود نداشته باشد.
به همین دلیل، کانتوپکسی توسط پزشکان برای کسانی که هرگز جراحی چشم گربه ای یا برداشتن چشم انجام نداده اند توصیه می شود. همچنین اگر مشکلات ساختاری در پلک شما وجود دارد، بهتر است از روش دیگری برای جراحی چشم گربه ای استفاده کنید.
در واقع پزشکان از این روش بیشتر برای جراحی های ترمیمی استفاده می کنند. کانتوپلاستی انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت.
هزینه و قیمت عمل چشم گربه ای یا  کانتوپلاستی چقدر است؟

هزینه و قیمت عمل چشم گربه ای یا  کانتوپلاستی چقدر است؟

همانطور که گفته شد این عمل یک عمل جراحی زیبایی است که تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد و تمامی هزینه‌ها بر عهده فرد می‌باشد. هزینه این عمل به روش جراحی آن وابسته است.
همچنین اگر بخواهید از عمل‌های ترکیبی استفاده کنید باید هزینه بیشتری را بپردازید. به طور میانگین هزینه این عمل  بین ۸ تا ۱۳ میلیون تومان بوده است.
عوامل زیر نیز بر افزایش یا کاهش قیمت آن تاثیر می‌گذارد:
    دستمزد جراح
    هزینه دارو
    هزینه مربوط به ویزیت قبل و بعد از جراحی
    هزینه کلیه ابزار و افرادی که در جراحی مانند پزشک بیهوشی به پزشک کمک نموده‌اند.
پیش از عمل جراحی با تحقیقات و مشورت از انجام این کار مطمئن شوید
بیشتر خانم‌ها در تصورات خود به عمل های جراحی زیبایی فکر می‌کنند. اما خوب است اگر قصد دارید این تصورات خود را اجرایی کنید حتما با تحقیق و مشورت با دوستان و آشنایان در این باره بهترین تصمیم گیری را اخذ و از عمل جراحی خود بیشترین رضایت را کسب کنید.

منابع:

https://pezeshka.com

https://clinicarad.com

https://clinichayat.com

 

 

.