قوانین و ضوابط محیط زیست و توسعه در ایران به درستی تدوین و اجرا نشده است

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز چهارمحال و بختیاری ؛ آقای کلانتری صبح امروز در دیدار با نماینده ولیقوانین و ضوابط محیط زیست و توسعه در ایران به درستی تدوین و اجرا نشده است فقیه در استان افزود : این موضوع باعث تداخل محیط زیست با توسعه در اجرای برخی طرحها شده است .
وی گفت : مشکلات امروز محیط زیست کشور ناشی از مدیریت اشتباه و تصویب قوانین ناقص و اجرای ناهماهنگ است که گریبان گیر نسل جدید شده است .
کلانتری به مصرف بی رویه و افراط مردم ایران در مصرف انرژی اشاره کرد و گفت : مردم ایران به اندازه کشور چین با یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر جمعیت انرژی مصرف می کنند که این خود معضلی برای محیط زیست و تخریب آن شده است .
وی در ادامه با اشاره به به خشکیدگی ۸۰ هزار هکتار از جنگلهای استان چهارمحال و بختیاری گفت : شخم بی رویه و خشکسالی موجب ضعیف شدن درختان و کاهش مقاومت آنها در مقابل بیماریها و آفات شده و خشکیدگی عرصه های جنگلی را به دنبال داشته است که حاصل سوء مدیریت است .
کلانتری افزود : ضوابط و قوانین راهبردی ، زیست بومی و شهری باید به هم نزدیک و به صورت عملی مدیریت شود.
در این نشست نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری هم گفت : در چهل سالگی انقلاب دستگاهها باید گزارشهایی از عملکرد، دستاوردها و خدمات ۴۰ سال حوزه کاری خود ارائه کنند تا خدمات نظام به مردم در این مدت برای همه روشن شود .
حجه الاسلام والمسلمین نکونام افزود : محیط زیست هم در این مدت گامهای بلندی برداشته است و باید شرایط محیط زیست در کشور قبل از بعد از انقلاب به صورت مقایسه ای برای مردم تبیین شود.
وی با بیان اینکه نقاط ضعف را هم نظیر مدیریت اشتباه در استقرار کارخانه ها در برخی مناطق هم باید دیده شود افزود : باید تصمیم گیری منسجم تر و مدبرانه تر باشد تا از بروز مشکل و اختلاف پیشگیری شود چرا که تخریب محیط زیست جفا به نسل آینده است .

Let’s block ads! (Why?)

.