عدم ساماندهی نوار ساحلی خزر زمینه سوءاستفاده عده‌ای فرصت‌طلب را فراهم کرده است

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

گیلان|عدم ساماندهی نوار ساحلی خزر زمینه سوءاستفاده عده‌ای فرصت‌طلب را فراهم کرده است

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با بیان اینکه اجرای طرح ساماندهی سواحل دریای خزر سال‌های سال به تعویق افتاده است اظهار داشت: عدم ساماندهی نوار ساحلی دریای خزر در سال‌های اخیر زمینه سوء استفاده عده‌ای فرصت‌طلب را فراهم کرده است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تأکید قانون جهت ساماندهی نوار ساحلی کشور را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: به علت کم‌کاری دستگاه‌های اجرایی و نهادهای ذیربط این قانون تاکنون در کشور اجرایی نشده است و همین ضعف در اجرا و تأخیر موجب شده افراد سوء استفاده‌گر حریم سواحل را اشغال کنند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس تعدی و تجاوز افراد حقیقی و حقوقی به سواحل دریای خزر و تصرف غیرقانونی اراضی آن را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: اراضی و زمین‌های ساحلی اموال عمومی محسوب می‌شوند اما متأسفانه سهم زیادی از آن در کشور به صورت غیرقانونی به تصرف افراد غیر درآمده است.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از سندسازی برای تصرف اراضی ساحلی گیلان توسط برخی افراد خبر داد و ابراز داشت: انتظار داریم در این حوزه بسیار مهم دستگاه‌های نظارتی با جدیت ورود کنند تا اراضی ساحلی برای استفاده عموم مردم و جهت سرمایه‌گذاری برای ایجاد طرح‌های گردشگری آزاد شوند.

عباسی به روند اجرای پروژه راه‌سازی املش به شلمان و مشکلات ایجاد شده در مسیر این طرح نیز اشاره کرد و بیان داشت: هفته گذشته معاون وزیر راه و شهرسازی، رئیس بنیاد مسکن کشور و برخی دیگر از شخصیت‌‌های اجرایی دیگر از روند این پروژه بازدید کردند و از نزدیک در جریان چالش‌های فرآروی آن قرار گرفتند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس کمبود مصالح و یا نبود قیر مورد نیاز را از جمله مشکلات عدیده در مسیر اجرای پروژه راه املش به شلمان اعلام کرد و افزود: بودجه و اعتبارات این طرح تأمین شده و در اختیار قرار گرفته است و تنها مشکل ما بی‌برنامه‌گی در تأمین مصالح مورد نیاز طرح است که باید برطرف شود.

وی با بیان اینکه انتقال مصالح از خارج شهرستان‌های رودسر و املش برای اجرای پروژه راه املش به شلمان اصلاً مقرون به صرفه نیست خاطرنشان کرد: به زودی جلسه‌ای برای بررسی بیشتر و حل چالش‌های پیش آمده در مسیر اجرای این پروژه برگزار می‌شود که انتظار داریم نتایج آن به روند اجرا و تکمیل این طرح کمک کند.

انتهای پیام

 

Let’s block ads! (Why?)

.