ضرر ۳۰ هزار میلیارد تومانی کارت‌های بازرگانی یکبار مصرف به درآمدهای مالیاتی دولت

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

ضرر 30 هزار میلیارد تومانی کارت‌های بازرگانی یکبار مصرف به درآمدهای مالیاتی دولت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت و همچنین فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد با فعالان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، با اشاره به موضوع رتبه بندی بازرگانان اظهار کرد: در سال های اخیر در بخش صادرات و واردات با کارت های بازرگانی یکبار مصرف بی هویتی مواجه بودیم که خوشبختانه سامانه اعتبارسنجی کمک کرد تا برای نخستین بار در کشور فعالان اقتصادی بر اساس رنکینگ فعالیتشان تعریف شوند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مشکلات به وجود آمده از سوی کارت‌های بازرگانی بدون هویت و یکبار مصرف گفت: طی این مدت مبلغی بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان از منابع مالیاتی کشور با استفاده از این کارت های یکبار مصرف غیر قابل وصول شده است.
وی ادامه داد: تا دی ماه امسال بیش از ۲۱ هزار نفر از بازرگانان کشور رتبه بندی شده اند و بر این اساس پیشنهاد می دهیم تا میزان وثائق اعتباری بازرگانان نزد بانک ها بر اساس رتبه بندی آنها تعیین شود.
پورابراهیمی افزود: در حال حاضر با توجه به آنکه سامانه رتبه بندی با سامانه های مالیاتی، گمرک و مبارزه با قاچاق مرتبط است، بدحسابی بازرگانان در رنکینگ آنها تاثیر منفی خواهد داشت و بهره مندی از این سامانه و رتبه بندی بازرگانان می تواند بخشی از مشکلات بازرگانان را در مسائل بانکی شان حل و فصل کند.
انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

.