سقوط آزاد نفت شیل آمریکا/ اوضاع کساد نفت شیل

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

سقوط آزاد نفت شیل آمریکا/ اوضاع کساد نفت شیل

سلام نو – سرویس اقتصادی: رشد تولید نفت و گاز آمریکا آرام تر از حد تصور شده است چرا که قیمت‌های کم تر کاری کرده تا شرکت‌های صنعت شیل به ناچار نرخ حفاری و تکمیل چاه‌ها را کاهش دهند.

به گزارش سلام نو، آمریکایی ها که سالها است تلاش دارند با قدرت نظامی نفوذ خود را در منطقه پرنفت خاورمیانه افزایش دهند چند سالی است نفت شیل خود را تقویت کرده اند. نفتی که اگرچه کیفیت نفت خاورمیانه را ندارد اما نفوذ آمریکا را تا حد قابل توجهی بالا برده است.

در شرایط فعلی بازار نفت بسیاری از کارشناسان نفتی معتقدند ماه عسل نفت شیل به پایان رسیده است. شرکت پایونیر نچرال ریسورسز، یکی از بزرگترین تولید کنندگان پرمین و قوی‌ترین شرکت‌های آمریکا در مورد آینده حفاری هشدار داده است: انتظار می‌رود تولید در حوزه پرمین کاهش یابد و تنها یک میلیون بشکه در روز به‌صورت سالانه رشد داشته باشد مانند سال 2018. با توجه به اینکه حوزه میدلند تنها حوزه نفتی رو به رشد در آمریکا پس از 2025 است، تولید در پرمین به هشت میلیون بشکه در روز و با سرعتی بسیار کمتر خواهد رسید.

به گزارش راشاتودی، بیش از ۲۰۰ شرکت نفت و گاز در آمریکای شمالی از سال ۲۰۱۵ به این سو به سمت ورشکستگی رفته اند. پیش بینی ها حکایت از آن دارد که امسال هم این روند ادامه خواهد داشت.

از سال ۲۰۱۵ تا نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۰۸ شرکت نفتی آمریکایی ورشکسته شده اند. مجموع بدهی این شرکت ها ۱۲۱٫۷ میلیارد دلار بوده است. در سال ۲۰۱۹، ورشکستگی ها نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافت و به بیشترین میزان از سال ۲۰۱۶ رسید.

سقوط آزاد نفت شیل آمریکا/ اوضاع کساد نفت شیل

در حالی که قیمت گاز طبیعی اخیراً دو دلار سقوط کرده است پیش بینی ها حکایت از آن دارد که نرخ ورشکستگی امسال با سرعت بیشتری طی شود. آژانس بین المللی انرژی برآورد کرده بازار نفت امسال حتی پس از در نظر گرفتن کاهش اخیر اوپک پلاس ، در وضعیت مازاد باقی خواهد ماند. آژانس بین المللی انرژی اتمی هم گفته برای جلوگیری از مازاد مزمن ممکن است نیاز به کشورهای اوپک پلاس باشد.

براساس گزارش وال استریت ژورنال ، شرکتهای نفت و گاز آمریکای شمالی ۲۰۰ میلیارد دلار بدهی مشترک دارند که طی چهار سال آینده بیشتر هم می شود. این بدهی تنها در سال اخیر ۴۰ میلیارد دلار افزایش داشته است.

همین مسائل مالی باعث شده تا شاهد کندی تولید نفت در آمریکای شمالی باشیم. نفت شیل که در سالهای اخیر توسعه قابل قبولی داشته حالا با مشکل مواجه است. اگر چه انتظار می رود رشد تولید ایالات متحده در ماه فوریه به ۲۲،۰۰۰ بشکه در روز افزایش یابد اما آنچه مشخص است این است که این رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ناپایدار است. ضمن اینکه برخی از حوضه های شیل از جمله آنادارکو ، عقاب فورد و نیوبرا با کاهش جدی روبرو هستند.

استیو شلوتربک، مدیر پیشین شرکت ئی‌کیوتی، چندی پیش اعلام کرده بود صنعت نفت شیل آمریکا یک فاجعه مطلق است، زیرا به سقوط قیمت‌ها و ضرردهی شرکت‌ها کمک کرد. وی گفت: در واقع من هیچ مورد دیگری از تحول فناوری را نمی‌شناسم که به صنعتی که آن را ایجاد کرده است، اینقدر آسیب زده باشد.

Let’s block ads! (Why?)

.