سرعت کند نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور/ خبرهای امیدبخش در راه است

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

سرعت کند نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور/ خبرهای امیدبخش در راه است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مرتضی ضامنی پیش از ظهر امروز در سی و ششمین مجمع عمومی عادی سالیانه اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور که در سالن همایش فرهنگ‌سرای بانوان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور با افزایش سرسام‌آور ۱۱۰ درصدی قیمت خودروها و پایین آمدن قدرت خرید رانندگان مواجه شدیم و این موضوع باعث عدم توانایی برخی از متقاضیان برای مشارکت در این طرح بود.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکل مذکور، راهکارهای جایگزین با مدنظر قرار دادن چارچوب و ضوابط قانونی درنظر گرفته شد، افزود: بخشی از مشکلات توقف یا کندی اجرای طرح نوسازی ناوگان تاکسی موضوعی فرابخشی است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور یادآور شد: نوسازی تاکسی یکی از موفق‌ترین طرح‌هایی بود که طی دولت یازدهم و دوازدهم انجام پذیرفت تا ۶۴ هزار دستگاه تاکسی نوسازی و تحویل متقاضیان شود و رکورددار اجرای طرح‌های مشابه باشد؛ هر چند وجود مشکلاتی تداوم این روند را با سختی‌های خاص خود مواجه ساخت.

ضامنی در ادامه از ارائه درخواست صدور مجوز تغییر کاربری خودروهای شخصی به تاکسی با عمر کمتر از سه سال به هیأت وزیران خبر داد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در خصوص سامانه ملی حمل‌ونقل دانش‌آموزان نیز گفت: پیش از این آشفتگی‌هایی را در این خصوص شاهد بودیم که با طراحی سامانه جامع و پیش‌بینی تمامی موارد احصا شده تکالیفی برای آموزش و پرورش و وزارت کشور مقرر گردید.

وی در خصوص حمایت از رانندگان گفت: کمک‌های حمایتی به رانندگان از جمله تامین لاستیک، روغن و قطعات با نرخ مصوب، بیمه تامین اجتماعی و در نهایت اختصاص کارت اعتباری معیشتی از مطالبات مهمی بوده که بخشی از آن اجرایی شده و با فراهم شدن شرایط در ماه‌های آتی نیز تداوم خواهد یافت.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

.