ساخت و سازهای جدید در مناطق سیل‌زده باید بر اساس اصول صحیح مهندسی انجام شود

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

 ساخت و سازهای جدید در مناطق سیل‌زده باید بر اساس اصول صحیح مهندسی انجام شود

محمود نیلی احمدآبادی (رییس دانشگاه تهران) در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به بررسی موضوعات ویژه جامعه در دانشگاه تهران گفت: ۱۰ موضوع را در دانشگاه تهران به عنوان موضوعات ویژه مطرح کردیم که عبارتند از حوادث طبیعی، انرژی، آب، آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، بهداشت و…. این موارد جزو برنامه‌های اصلی دانشگاه تهران است که از همه آنها پشتیبانی می‌کنیم. همه این موضوعاتی که گفته شد، در قالب پایان نامه هم دنبال می‌شود. حتی برای رسیدگی بیشتر به موضوعات نامبرده رشته‌های بین رشته‌ای نیز در حال طراحی هستند تا بتوان راحت‌تر به این موضوعات پاسخ داد. همه این اقدامات در راستای بحث تعامل با جامعه است.

وی ادامه داد: اخیرا تصمیم گرفتیم باشگاه دانش‌آموزی در دانشگاه تهران برگزار کنیم. هدف باشگاه دانش‌آموزی این است که دانش‌آموزان که در واقع دانشجویان آینده هستند با دانشگاه ارتباط برقرار کنند تا آینده خودشان را بهتر رقم بزنند و تحت تاثیر فضاها و هیجانات قرار نگیرند. علاوه بر این، هدف دیگر راه‌اندازی باشگاه دانش‌آموزی این است که موضوعاتی مثل کارآفرینی را در دانش‌آموزان تقویت و فکر می‌کنیم ارتباط دانش‌آموزان با دانشگاه می‌تواند در آینده آنها نقش مهمی داشته باشد.

نیلی احمدآبادی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه باید تجربیات خود را برای جامعه صرف کند، گفت: دانشگاه باید هر آنچه که در توان دارد چه در حوزه علم و فناوری باشد چه در حوزه های دیگر در خدمت جامعه صرف کند، همین اقدام برای خود دانشگاه نیز سرمایه عظیمی است.

رییس دانشگاه تهران با اشاره به نقش پایان‌نامه‌ها در حل مسائل جامعه گفت:  ما برایمان خیلی مهم است که موضوع پایان‌نامه‌هایمان را دقیق و درست انتخاب کنیم و ایده بسیاری از این پایان نامه‌ها می‌تواند از طریق جامعه به دانشگاه داده شود.

وی در خصوص تعامل دانشگاه با جامعه گفت: اقدامات دانشگاه در این زمینه سه محور داشته که یکی از آنها مسئولیت اجتماعی است. مسئولیت اجتماعی یعنی اینکه دانشگاه در جامعه حضور داشته

Let’s block ads! (Why?)

.