روند پرداخت وام به رانندگان به کندی پیش می رود

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

چهارشنبه گذشته (۱۰تیر) تعدادی از رانندگان سواری کرایه در اعتراض به عملکرد بانک‌ها در ارائه تسهیلاتی که دولت به عنوان تسهیلات کرونایی به آنان اختصاص داده است در مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند در همین رابطه ما این موضوع را از مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ‌ای پیگیری کردیم.

روند پرداخت وام به رانندگان به کندی پیش می رود
تین نیوز

اخیرا رانندگان نسبت به عملکرد بانک‌ها در ارائه تسهیلاتی که دولت به عنوان تسهیلات کرونایی به آنان اختصاص داده است اعتراض داشته اند، در همین رابطه ما این موضوع را از مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ‌ای پیگیری کردیم.

داریوش باقرجوان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس جاده ای تین نیوز در خصوص این موضوع که آیا برای رفع این مشکل با وزارت کار و یا بانک ها تعامل و هماهنگی ای داشته‌اید، توضیح داد: بحث هماهنگی‌ها در بخش کلان انجام گرفت و بر اساس آن خط اعتباری ایجاد شد یعنی از نظر پرداخت وام هیچ مشکلی وجود نداشت، زمانی که وارد فاز اجرایی شدیم وزارت کار سامانه «کارا» را معرفی کرد که در راستای آن اطلاعات رانندگان در سایت بارگذاری شد و رانندگان باید اقدام به تکمیل آن می‌کردند که در مرحله تکمیل با یکسری از مشکلات مواجه شدیم.

وی در ادامه توضیحات خود، اظهار داشت: بر اساس وعده‌ای که به ما داده شده بود قرار بر این بود که ابتدای تیرماه مبالغ واریز شود، متأسفانه روند خیلی کند پیش می‌رود و رانندگان محترم در خصوص این موضوع  گله‌مند هستند و به نظر می‌رسد که افرادی در این رابطه باید پاسخگو باشند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه ما روند را روند پرسرعتی نمی‌بینیم اما با این وجود برخی از رانندگان نیز موفق شدند مبالغ را دریافت کنند، گفت: یک ایرادی هم در سیستم گزارش‌گیری سامانه کارا وجود دارد که باعث شده ما دقیقاً ندانیم که چه افرادی موفق به اخذ وام شده‌اند.

باقرجوان به بحث سلیقه‌ای عمل کردن بانک در اخذ تضامین اشاره کرد و افزود: با توجه به هماهنگی که با وزارت کار انجام داده بود تضامین صرفاً چک و یا سفته بود اما اکنون برخی از بانک‌ها به صورت غیراصولی موارد دیگری را مطالبه می‌کنند که خارج از توافقات و چارچوب‌ها است.

او با بیان اینکه لیست ۱۱۳ هزار ۵۱ راننده که مشمول گرفتن این وام بودند را تائید و ارسال کردیم، تصریح کرد: یک بحثی را داشتیم در مورد رانندگانی که نزدیک به ۹ هزار نفر، از بیمه روستایی و عشایری استفاده می‌کنند که این افراد جزو لیست تأمین اجتماعی نبودند که با مکاتبات و هماهنگی‌ها انجام گرفت و لیست آن ارسال شد تا مشکل آن‌ها نیز حل شود.

Let’s block ads! (Why?)

.