راهنمای گردشگری و اطلاعات ضروری سفر به استانبول

اگر قصد سفر به شهر زیبای استانبول را دارید، این مطلب می تواند برای شما مفید باشد.

استانبول شهری پوشیده شده با فرهنگ و تاریخ غنی است که ترکیب آن ها جذابیت های هیجان انگیز بسیاری را برای گردشگران سراسر جهان فراهم می آورد. این شهر در طول دوران نوسنگی تاسیس شده است. امروزه استانبول شهر مدرنی است که میراث تاریخی آن مانند مساجد، قصر سلطنتی و کلیساهای بزرگ و بازار باستانی سالم باقی مانده است. بزرگ ترین شهر ترکیه بین شرق و غرب قرار گرفته است و ترکیبی از جذابیت، فریبندگی و هیجان را به تمام بازدید کنندگان عرضه می کند.

اگر قصد سفر به این شهر زیبا را دارید، این مطلب می تواند برای شما مفید باشد.

رزرو هتل و اقامت

در ماه ژوئن در استانبول مسابقه Formula 1 برگزار می شود. توصیه می شود اگر می خواهید در آن روزها به استانبول سفر کنید خیلی زودتر هتل خود را رزو کنید.

تکسیم قلب سرگرمی ها و خرید شهر است. اغلب گردشگران این منطقه را برای اقامت انتخاب می کنند، هتل های خوبی با بهای مناسب و دسترسی خوبی نیز به سایر مناطق شهر دارد.

سلطان احمد مرکز بخش کهن شهر است، اگر در این قسمت اقامت کنید، اغلب دیدنی های شهر به فاصله چند قدمی شما خواهند بود و صبح ها نوای اذان مسجد آبی را خواهید شنید.

حمل و نقل

استانبول ۲ فرودگاه بین المللی دارد:

 1. بزرگ ترین فرودگاه، فرودگاه بین المللی آتاتورک در یسیلکوی، ۲۴ کیلومتری مرکز شهر است که از طرف و قسمت اروپایی استفاده می شود اما در حال حاضر درون شهر است.
 2. فرودگاه جدید، فرودگاه سابیها جوکین در ۲۰ کیلومتری شرقی از طرف آسیایی و ۴۵ کیلومتری شرقی اروپایی مرکز شهر قرار گرفته است.

رویدادهای فرهنگی هنری

در شهر متنوع و رنگارنگ استانبول شما می توانید بسیاری از فعالیت های فرهنگی و هنری نظیر اپراها، رقص های باله، فیلم ها، کنسرت ها، نمایشگاه ها و کنفرانس ها را در یک جا گرد هم مشاهده کرده و از آن ها بهره مند شوید.

استانبول مرکز برگزاری فستیوال های بین المللی در زمینه هنر و فرهنگ است. در این شهر همه ساله در ماه های ژوئن و جولای فستیوال های متعددی در زمینه های فرهنگی و هنری برگزار می شود. در این فستیوال ها که اغلب در مرکز فرهنگی آتاتورک برگزار می شود هنرمندان بزرگی از کشورهای مختلف شرکت می کنند.

هر سال در ماه های مارس و آوریل فستیوال فیلم در شهر استانبول برگزار می شود.

گشت و گذار

در منطقه سلطان احمد تعداد زیادی از رستوران ها که ساختمان های آن ها به جا مانده از دوران بیزانس و عثمانی ها است با شکل بازسازی شده خود پیش روی شما قرار دارد. با حضور در یکی از این رستوران ها شما می توانید شبی به یاد ماندنی و دل انگیز را سپری کنید.

بهترین رستوران های استانبول

 1. رستوران اولوس ۲۹ به دلیل منظره بسیار زیبا از تنگه بسفر استانبول و پل روی آن و همچنین دکوراسیون زیبایی که دارد جز مشهورترین و بهترین رستوران های استانبول است.
 2. رستوران سان ست گریل نیز در بالای تپه ای در همسایگی رستوران اولوس ۲۹ واقع شده است.
 3. رستوران چانگا که در سال ۲۰۰۷ برنده بهترین رستوران جدید در استانبول شد و این جایزه به خاطر دکوراسیون به این رستوران تعلق گرفت.
 4. رستوران میلکا در بالاترین طبقه مارمارا پرا قرار دارد و منوی ویژه آن که ترکیبی از غذاهای ترکی و اسکاندیناوی است.
 5. رستوران کی یی جزو بهترین رستوران های غذای دریایی در استانبول است.
 6. رستوران زوما شعبه ای از یک رستوران سنتی ژاپنی است.
 7. رستوران پارک سمدان که یکی از بهترین رستوران های منطقه نشانتاشی شهر استانبول است.

خرید

دست فروشان در روزهای یکشنبه اجناس خود را در حدفاصل منطقه صحافلار و بازارکاپاتی چارشی به مشتریان عرضه می کنند.

جاذبه های گردشگری استانبول

توصیه می شود از ۱۰ اثر تاریخی و دیدنی زیر که جزو جاذبه های مشهور گردشگری شهر استانبول محسوب می شوند نیز دیدن کنید:

 1. مسجد ایاصوفیه
 2. برج گالاتا
 3. موزه باستان شناسی
 4. کلیسای چورا
 5. کلیسای آب انبار
 6. کاخ دلمه باغچه
 7. مسجد سلیمانیه
 8. مسجد آبی
 9. بازار بزرگ
 10. سرای توپقاپی

تلفن های ضروری

اطلاعات گردشگری: ۰۷۹۳ ۶۶۳-۲۱۲ (۹۰+)
ترمینال قطار: ۰۰۵۱ ۵۲۷-۲۱۲ (۹۰+)

پیش شماره تلفنی: قسمت اروپایی ۲۱۲ (۹۰+) / قسمت آسیایی ۲۱۶ (۹۰+)

.