راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي در راه خدمتي برتر به هموطنان

“;
//open new window
var printWP = window.open(“”,”printWebPart”);
printWP.document.open();
//insert content
printWP.document.write(html);
printWP.document.close();
//open imitation dialog
printWP.print();
}
}

اخبار – راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي در راه خدمتي برتر…

بخش دسترسی سریعراهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي در راه خدمتي برتر به هموطنانروابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي۱۳۹۵/۰۵/۰۴

​نشست تخصصي مديران كل حمل ونقل و پايانه‌هاي كشور با هدف بررسي برنامه‌هاي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي در سال جاري با حضورمعاون وزير راه وشهرسازي درتهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي، مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس اين سازمان با اشاره به موضوع  انتزاع حوزه راهداري از ادارات كل راه و شهرسازي والحاق به ادرات كل حمل‌ونقل و پايانه‌هاي سراسر كشور  اظهار داشت :
به زودي دستورالعمل تدوين شده در اين زمينه توسط وزير راه و شهرسازي به سازمان ابلاغ مي‌شود كه بر اساس آن پيش‌بيني مي‌شود فرآيند نقل و انتقال شامل انتقال كاركنان، تجهيزات، ماشين ‌آلات ، ساختمان‌ها و بودجه و اعتبارات در مدت يك ماه انجام شود.
وي افزود: بهترين روش در اين زمينه تدوين و تنظيم اطلاعات مورد نياز به صورت شهرستان به شهرستان مي‌باشد كه جدول گردآوري شده نهايتاً نشان مي‌دهد در هر شهرستان چه تغييراتي انجام خواهد شد .
وي در خصوص انتقال نيروها اظهار داشت : در زمينه پذيرش نيروها مقرر است با انتقال آن دسته از كاركناني كه در مورخ ۱/۷/۹۴ در پست فعلي خود مشغول به كار بوده‌اند، موافقت شود .
مهندس كشاورزيان با بيان اين كه با منفك شدن بخش راهداري ، ادارات راه و شهرسازي در شهرستان‌ها كماكان به فعاليت راهداري خود ادامه مي‌دهند ، اظهار داشت :
در خصوص مقوله بودجه و اعتبارات نيز بايد مشخص شود وضعيت استخدام و محل دريافت حقوق نيروهايي كه انتقال مي‌يابند، چگونه خواهد بود كه متناسب با اين نيرو بايد بودجه در اختيار داشته باشيم.
رئيس سازمان راهداري و حمل ونقل جاده‌اي با تاكيد بر اين مطلب كه بايد به ادغام راهداري با ادارات كل حمل‌ونقل و پايانه‌هاي استان ها به عنوان يك فرصت براي خدمت به استفاده‌كنندگان از راهها و هموطنان  نگاه كرد، گفت :
با توجه به وجود حدود ۱۴۰۰ اكيپ راهداري در سطح كشور، مي توان از گشت‌هاي راهداري ضمن بهره‌گيري جهت نظارت بر شبكه راه‌هاي كشور،به منظور بهبود و ساماندهي وضعيت حمل‌ونقل جاده‌اي نيز استفاده كرد، همچنين شكل‌گيري ادارات كل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي در سراسر كشور، فرصتي بهينه براي نظارت بر وضعيت حمل‌ونقل جاده‌اي در شهرستان‌ها محسوب مي‌شود .
وي ضرورت مديريت و ساماندهي سرمايه‌ها و اعتبارات سازمان را يادآورشد و ابراز اميدواري كرد با برندسازي در بخش حمل‌ونقل جاده‌اي و ايجاد شرايط رقابتي و استانداردسازي، به ايجاد ثروت‌هاي ملي جديد براي كشور، اشتغال زايي براي جوانان و رشد و توسعه كشورمان كمك كنيم.
مهندس كشاورزيان با اشاره به ابلاغ آيين‌نامه تاسيس دفاتر شركت‌هاي حمل‌ونقل براي شهرهاي كوچك خاطرنشان كرد: پيش از اين شهرهاي كوچك از امكانات شهرهاي بزرگ همجوار خود در اين زمينه استفاده مي‌كردند كه با تهيه و ابلاغ آيين نامه مذكور تلاش شده با تاسيس دفاتر مربوطه در شهرهاي كوچك خدماتي نظير امكان سوار و پياده كردن مسافران از درب منزل فراهم شود و پيش‌بيني مي‌شود فعاليت هاي مرتبطي نظير گردشگري توسط اين دفاتر صورت پذيرد تا شكل‌گيري آنها داراي توجيه اقتصادي باشد.
وي با اشاره به تدوين آيين‌نامه تاسيس شعب شركت‌هاي حمل‌ونقل اظهار داشت:
اين آيين‌نامه با تسهيل تاسيس شعبه و نمايندگي به اجراي بهينه طرح همنامي شركت‌هاي حمل‌ونقل كمك مي‌كند و اجراي اين طرح زمينه را فراهم مي كند كه رفته رفته به سمت منضبط ساختن فعاليت رانندگان حركت كنيم.
وي با بيان اين كه بررسي تصادفات سال‌هاي اخير حاكي از عدم آشنايي رانندگان با برخي مسيرها بوده است، افزود:
در صورت برندسازي در بخش حمل‌ونقل جاده‌اي زمينه ارزيابي خودروها، رانندگان، خدمات، مهمانداران، تاخير و تعجيل در سفر، ايمني سفر، محل‌هاي توقف، تعهد به حقوق مسافر و ساير شاخص‌هاي مدنظر وجود خواهد داشت و با ارزيابي اين شاخص‌ها، سطح برندها نيز مشخص مي‌شودو خود برندها كنترل‌هاي لازم را بر مشخصات خودرو، راننده، ايمني سفر و ديگر عوامل خواهند داشت و بخشي از نظارت‌ها و آموزش‌هاي دولت كه شايد تاثير مورد انتظار را نداشته است ، به صاحب برند انتقال مي‌يابد.
وي ابراز اميدواري كرد با عملياتي شدن طرح همنامي شركت‌هاي حمل‌ونقل و برندسازي ، زمينه ارتقاي سطح سرويس‌هاي شركت‌هاي حمل‌ونقل در بخش جاده اي فراهم شود.
مهندس كشاورزيان به ابلاغ دستورالعمل الزام وانت‌بارها به اخذ بارنامه اشاره كرد و اظهار داشت: با اجراي اين دستورالعمل كه با كمك پليس در سطح استان‌هاي كشور پياده‌سازي مي‌شود، وانت‌بارها براي حمل بار ملزم به دريافت بارنامه از شركت‌هاي موجود هستند.
بر اساس اين گزارش معاونين حمل‌ونقل، راهداري و برنامه‌ريزي هريك سخناني در خصوص برنامه‌هاي پيش روي سازمان ايراد داشتند و تعدادي از مديران كل ذيربط ستادي و مديران كل حمل و نقل و پايانه ها در خصوص برنامه هاي كلان سازمان به ويژه موضوع ادغام راهداري با ادارات كل و حمل و نقل و پايانه هاي استان ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ارسال به دوستانارسال به دوستان

پرینت خبر

Scroll

کلیه حقوق سایت متعلق به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.
طراحی و پیاده سازی “سامیکس”

.