دلال بازی بنگاه داران به ضرر بازار مسکن

ترابر نیوز:

دلال بازی چه بر سر بازار مسکن می آورد ؟سید هادی بهادری نایب رییس دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه بنگاه داران برای دست یابی به سود منطقی در معاملات خرید و فروش املاک دارای سیاست های خاص خود هستند؛ اظهار داشت: بنگاه داران برای دست یابی به سود بیشتر از راه های مختلف مانند دریافت حق کمیسیون های نیم تا یک درصدی انعقاد معاملات از طرفین قرارداد بهره می برند.

وی ادامه داد: در چنین مواقعی بنگاه داران به محض مواجهه با املاک زیرقیمت آنها را خریداری کرده و در زمان افزایش قیمت ها اقدام به فروش ملک برای دست یابی به سود بیشتر می کنند .

نایب رییس دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی بنگاه داران به  طور غیر مستقیم بر نوسانات بازار مسکن تاثیر می گذارند، افزود: بنگاه داران با افزایش حجم معاملات درصدد دریافت حق کمیسیون بیشترند که این امر در نوسانات قیمت بازار مسکن به صورت غیر مستقیم تاثیر منفی می گذارد. 

وی در پایان حضور پر رنگ بخش خصوصی را برای رونق بازار مسکن امری مهم برشمرد و گفت: با توجه به اینکه بیش از ۹۰ درصد بازار مسکن در اختیار بخش خصوصی است، بنابراین به دولت پیشنهاد می کنیم در این بخش تنها نقش نظارتی داشته باشد

انتهای پیام/

.