دستاوردهای نمایشگاه عمان برای گردشگری سلامت ایران

به گفته مسوولان، پاویون ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت عمان از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده؛ تا جایی که وزرای کشور عمان با رضایتمندی از این غرفه دیدن کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، این نمایشگاه که در روزهای پایانی هفته گذشته در مسقط برگزار شد، زمینه را برای همکاری ایران و عمان در حوزه گردشگری سلامت فراهم کرد.

در حاشیه نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت عمان نشستی بین اتاق بازرگانی عمان و مقامات ایرانی و ۱۵ نفر از سرمایه گذاران و فعالان گردشگری در پاویون ایران برگزار شد. این جلسه نیز با همت نماینده اطلاع رسانی ایران در عمان صورت گرفت و در آن قائم مقام سازمان توسعه تجارت، رئیس شهرک های صنعتی و صنایع متوسط و کوچک به همراه مدیرکل دفتر هماهنگی های گردشگری سازمان میراث فرهنگی حضور داشتند.

از سوی دیگر، نشست هایی در حوزه گردشگری سلامت برگزار شد و درباره اهم فعالیت های هماهنگی برای برگزاری نمایشگاه های تخصصی با موضوع گردشگری سلامت، حوزه فرهنگ و طبیعت گردی، تصمیماتی گرفته شد تا این فعالیت ها به صورت دوجانبه بین ایران و عمان انجام شود.

برگزاری تورهای آشناسازی نیز از جمله مصوبات این نشست ها بود و علاوه بر آن، قرار شد تفاهم نامه همکاری با محوریت گردشگری تخصصی بین وزیر گردشگری عمان و سازمان میراث فرهنگی نیز پیگیری شود. این تفاهم نامه در راستای توسعه گردشگری بین دو کشور صورت خواهد گرفت.

.