در دومين روز از هفته دولت استان فارس ميزبان وزير راه و شهرسازي و هئيت همراه

“;
//open new window
var printWP = window.open(“”,”printWebPart”);
printWP.document.open();
//insert content
printWP.document.write(html);
printWP.document.close();
//open imitation dialog
printWP.print();
}
}

اخبار – در دومين روز از هفته دولت استان فارس ميزبان…

بخش دسترسی سریعدر دومين روز از هفته دولت استان فارس ميزبان وزير راه و شهرسازي و هئيت همراهروابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي۱۳۹۵/۰۶/۰۲

​در دومين روز از هفته دولت وزير راه وشهرسازي در راس هئيتي جهت افتتاح و بهره برداري از چندين طرح عمراني به استان فارس سفر كرد .
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي  با حضور دكتر عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي  به مناسبت هفته دولت بزرگراه قائميه –نورآباد به طول ۲۱ كيلومتر و پل فهليان به طول ۴۴۰ متر افتتاح شد.
دكتر آخوندی ،  در مراسم افتتاح بزرگراه نورآباد- قائمیه و پل بزرگ فهلیان درخونه زار در ۱۲ کیلومتری پل فهلیان ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های عمرانی مثمر ثمر در دولت تدبیر و امید و به ويژه در استان فارس اظهار داشت :  بسیار خوشبختم که در بین شما و در این سرزمین پربرکت و سرشار از منابع مختلف مادی و انسانی و یکی از سرمنشاهای فرهنگ ایران حضور دارم. فارس استانی است که همواره مایه مباهات و افتخار ایران‌شهر و ما ایرانیان است. امید است  در این هفته که هفته دولت نامیده شده به پاس خون شهیدان رجایی و باهنر همه ما بتوانیم درخدمت مردم شريف ايران و شما مردم سخت‌کوش استان فارس باشیم.
وزیر راه و شهرسازی به نقش و اهمیت راه‌های شریانی و نگهداری از آنها به عنوان سرمايه بزرگ ملي اشاره داشت و  تاکید کرد: ارتباطات جاده‌ای شاهرگ توسعه است و این ارتباطات می‌تواند ما را به ملت واحد تبدیل کند. درحال حاضر جمهوري اسلامي ايران در منطقه  موقعیت ویژه‌ای داشته به طوري كه از یک طرف توانستیم امور را در مسیر تدبیر و کارشناسی قرار دهیم و کشور را از اقدامات ماجراجویانه برحذر داریم.
وی در بخش ديگري از سخنان خود تصریح کرد: ایران درحال حاضر یکپارچگی کامل دارد و دولت تدبیر و امید موفق شد پس از شکاف اجتماعی گسترده مجدداً ایران را به موقعیت قبلی خود بازگرداند و ارتباطات را با دنیا برقرار کند.
دكتر آخوندي  با اشاره به اینکه کشور در تنگنای مالی سختی قراردارد اظهار امیدواری کرد که ثروت اصلی ایران که همانا مردم ایران و دانش و تلاش و کوشش آنان است، نهایتاً ثمر بخشد و كشور را از تنگنای مالی خارج کند.
وی ادامه داد: افتتاح بزرگراه نورآباد- قائمیه و پل فهلیان که بهترین ارتباطات جاده‌ای کشور در استان استراتژیک فارس محسوب می‌شود می‌تواند راه‌های جاده‌ای کشور را در کوتاه‌ترین زمان ممکن با بنادر جنوب برقرار کند که در نهایت باعث صرفه‌جویی در ثروت ملی و افزایش آن می‌شود و می‌تواند ارتباط ایران را با دنیای پیرامون و کشورهای دیگر محکم تر کند.
وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه اقتصاد به عنوان پايه توسعه و پيشرفت كشور است ،  گفت: اگر ایران وصل به اقتصاد جهانی نشود و سهم خود را از اقتصاد جهانی نگیرد به موفقیت نخواهد رسید. به همین خاطر ما در تنگنای مالی به جد دنبال آن هستیم تا بتوانیم به ثروت ملی خود بیفزاییم.
اضافه مي نمايد محور باباميدان- نورآباد- قائميه- سه راهی راهدار، بخشی از كريدور شمال- جنوب است كه استان‌های فارس، كهكيلويه و بويراحمد و اصفهان را به بنادر استان‌های بوشهر و خوزستان متصل می‌كند. این محور به نمایندگی از ۱۰۴ کیلومتر بزرگراه ،۱۱۷ کیلومتر راه روستایی، پروژه های راهداری شامل ۱۶۵ کیلومتر روکش آسفالت و ایمن سازی و نصب علائم كه از محل اعتبارات سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي و استاني هزينه شده است افتتاح و به بهره برداری رسید.
بر اساس اين گزارش مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي ، معاون راهداري سازمان ، استاندار  ، جمعي از نمايندگان استان فارس در مجلس شوراي اسلامي ،مدير كل راه و شهرسازي استان و ديگر مديران استاني دكتر عباس آخوندي را در اين سفر و مراسم افتتاح همراهي  مي كردند .

ارسال به دوستانارسال به دوستان

پرینت خبر

Scroll

کلیه حقوق سایت متعلق به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.
طراحی و پیاده سازی “سامیکس”

.