خودروهای هیبریدی مسیر توسعه را برای ایران به همراه دارد

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

خودروهای هیبریدی مسیر توسعه را برای ایران به همراه دارد

یک کارشناس صنعت خودرو در «روزنه» رادیو گفت‌وگو گفت: تولید خودروهای سبز یکی از استراتژی‌های مهمی است که در شرکت‌های بزرگ خودروسازی دنیا دنبال می‌شود و تولید خودروهای هیبریدی در کنار تولید خودروهای برقی متعلق به آینده در صنعت خودروسازی هستند که پیش‌بینی می‌شود بخش مهمی از تقاضای بازار را به خود اختصاص دهد.

وی افزود: اگر بخواهیم خودورها را به سه دسته فسیل‌سوز، برقی و هیبریدی تقسیم کنیم می‌توانیم بگوییم خودروی هیبریدی خودرویی است که از موتور دوگانه سوز ( فسیل سوخت و برقی) در کنار هم استفاده می‌کند و بسته به نوع ساختار ترکیب این دو موتور از ترکیب سوخت فسیل و برق به تناسب در شرایط مختلف استفاده می‌کند و تقریبا یکی از خودروهایی است که مشتریان خاص خودش را دارد و جذابیت بالایی در بین متقاضیان دارد.

کریمی سنجری عنوان کرد: نکته‌ای که درمورد خودروهای هیبریدی وجود دارد انواع ساختار کوپل موتور برقی و فسیل سوز است که تکنولوژی کوپل کردن این دو موتور ماهیت جداگانه‌ای به هر یک از خودروهای هیبریدی می‌دهد.

این کارشناس ضمن بیان اینکه چهار نوع خودروی هیبریدی داریم، گفت: این خودروها دارای باتری مستقلی هستند و شارژ می‌شوند. بر اساس اینکه نوع موتور برقی و فسیل سوز چگونه با هم کوپل شود خودروی هیبریدی موازی را داریم و یک دسته از خودورها نیز هیبرید ملایم هستند و هر کدام ساختار خودشان را دارند و بر اساس موقعیت جفرافیایی و محلیِ مورد استفاده توانایی ارائه خدمات متفاوت را به استفاده کننده دارند.

وی در رادیو گفت‌وگو تصریح کرد: از سال‌های ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۵ به بعد شاهد حضور پر رنگ‌تر خودروهای هیبریدی در دنیا به ویژه در کشورهای توسعه یافته خواهیم بود.

کریمی سنجری همچنین اظهار داشت: رسیدن به توسعه و انتخاب مسیر توسعه برای کشورهایی که شبیه ما هستند و اصطلاحا توسعه یافته نیستند و در راه رسیدن به توسعه هستند دنبال کردن روش‌های قدیمی شرکت‌ها و کشورهای بزرگ کار ساده‌ای نخواهد بود.

او در «روزنه» توضیح داد: ترکیه برای اینکه بتوانند به یک هدف بزرگی در خودروسازی دست پیدا کند هوشمندانه مسیر میان‌بری را انتخاب و از تولید یک پلت‌فورم برقی رونمایی کرد. اگر آنها می‌خواستند مسیر گذشته شرکت‌های بزرگ را ادامه دهند قطعا به دلایل مختلف نمی‌توانستند موفقیت بزرگی حاصل کنند.

این کارشناس در پایان خاطرنشان کرد: ما بارها توصیه کردیم که در ایران نیز باید این اتفاق بیفتد؛ یعنی باید صنعت خودورسازی ما همه تمرکز خود را در طراحی و تولید خودروهایی بگذارد که نسل جدید هستند و در واقع جزو خودورهای سبز به حساب می‌آیند. خودروهای هیبریدی یکی از تولیداتی است که می‌تواند مسیر توسعه را برای صنعت خودروسازی ما به صورت میان‌بر به همراه داشته باشد.

Let’s block ads! (Why?)

.