جلوگیری از قیمت‌گذاری سلیقه‌ای مسکن در کرج

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

محمد قمی در گفت و گو با ایسنا در خصوص حذف قیمت خرید و فروش املاک از سایت‌های اینترنتی گفت: این اعلام قیمت ملک و املاک در سایت‌ها ثمره‌ای جز ایجاد بحران در بازار ندارد و باعث می‌شود قیمت‌هایی سلیقه‌ای و غیر واقعی بر روی املاک گذاشته شود.

وی در ادامه افزود: این سایت‌ها مانند کاغذ قیمت خرید و فروش پشت شیشه مغازه‌هاست که پیشتر ممنوع اعلام شده بود، این سایت‌ها خود باعث افزایش قیمت می‌شوند، همانگونه که در دوران گذشته کاغذ پشت شیشه‌ها باعث افزایش قیمت و ایجاد جو روانی منفی می‌شد.

قمی در ادامه اظهار کرد: افراد بر اساس سلیقه در این سایت‌ها اعلام قیمت می‌کردند، فرضاً با دیدن قیمت ملکی تصور می‌کردند که ملک خودشان چند برابر این ملک می‌ارزد، پس قیمتی مطابق تصور و سلیقه خود اعلام می‌کردند.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرج افزود: این ممنوعیت ثبت قیمت اگر باعث کاهش قیمت نشود در حداقل ترین حالت باعث بحران نمی‌شود و جو روانی منفی نیز ایجاد نمی‌کند.

وی در پایان افزود: البته باید مدتی از این طرح بگذرد تا نتیجه آن مشخص شود، فعلاً که بازار در رکود است و باید تا پایان ماه رمضان و فصل تابستان که فصل خرید و فروش ملک است صبر کنیم.


انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

.