جزیره مینو؛ منطقه ویژه گردشگری شد

معاون استاندار خوزستان و فرمانده ویژه خرمشهر گفت: جزیره مینو به عنوان منطقه ویژه گردشگری توسط منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند معرفی شد.

معاون استاندار خوزستان و فرمانده ویژه خرمشهر گفت: جزیره مینو به عنوان منطقه ویژه گردشگری توسط منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند معرفی شد.

ولی الله حیاتی افزود: این جزیره زیبا که از توابع خرمشهر است بین اروند صغیر و اروند کبیر واقع شده و در آینده احداث زیرساخت های گردشگری در این منطقه بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به مساحت ۵۰۰ هکتاری جزیره مینو و اینکه این منطقه می تواند به قطب گردشگری در جنوب خوزستان تبدیل شود افزود: تاکنون اعتبارات خوبی در زمینه زیرساخت های گردشگری و توسعه فضای ساحلی از سوی منطقه آزاد اروند هزینه شده است.

فرماندار خرمشهر افزود: ۳۰ درصد زمین های جزیره مینو در محدوده شهرداری و منطقه آزاد اروند است و این ظرفیت می تواند برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در زمینه گردشگری بسیار جذاب باشد.

حیاتی با بیان اینکه معرفی جزیره مینو به عنوان منطقه ویژه گردشگری زمینه را برای اشتغال جوانان فراهم کرده است افزود: اولویت بکارگیری نیروی کار باید از افراد بومی و محلی باشد.

معاون استاندار خوزستان به حساسیت مرزی بودن جزیره مینو و فاصله بسیار کم با عراق افزود: باید به حریم امنیتی جزیره مینو و رعایت الزامات آن توجه کرد تا این جزیره زیبا که پوشش عمومی نخلستان است آسیب نبیند.

جزیره مینو محل اجرای عملیات کربلای چهار در دی ماه ۱۳۶۵ بود و طی آن رزمندگان اسلام با عبور از عرض آبراه اروندرود، جزیره عراقی ام الرصاص را به تصرف خود درآوردند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « مانا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

.