جزئيات راه اندازی قطار تركیبی تهران – كربلا

معاون مسافری راه آهن از راه اندازی قطار ترکیبی تهران- كربلا هم زمان با ایام اربعین از دیروز (۱۸ آبان) و به قیمت ۱۳۰ هزار تومان خبر داد.

میرحسن موسوی معاون مسافری راه آهن با اعلام این خبر گفت: هم زمان با اربعین حسینی به منظور رفاه زائرین اباعبدالله الحسین قطار ترکیبی تهران- كربلا راه اندازی می شود.

وی افزود: حركت این قطار روز سه شنبه مورخ ۹۵/۸/۱۸در ساعت ۱۵:۳۰ است و از تهران به سمت شلمچه (۹۶۰كیلومتر) حركت و در آنجا پس از انجام تشریفات گذرنامه به وسیله اتوبوس (۳۵كیلومتر) به بصره اعزام می شود و سپس به وسیله قطار (۴۸۰ كیلومتر )به كربلا عزیمت می کند.

به گفته وی طول مدت سفر ۲۷ ساعت بوده و جمع كل بهای بلیت ۱۳۰ هزار تومان است.

معاون مسافری راه آهن در خصوص برنامه قطارهای فوق العاده ایام اربعین تصریح كرد: در طول مدت اربعین سال جاری در مسیر تهران – خرمشهر-تهران ۴۰ رام قطار به ظرفیت ۳۵ هزار صندلی پیش بینی شده است .

وی افزود: همچنین به منظور جابجایی مسافرین حدفاصل ایستگاه خرمشهر به شلمچه (۱۷ كیلومتر) هر نیم ساعت یك قطار پیش بینی شده كه در مجموع ظرفیت این مسیر ۱۱۵ هزار صندلی بوده و در كل صندلی ایجادی اربعین امسال ۱۵۰ هزار صندلی است.

موسوی خاطرنشان كرد: با مسئولان راه آهن كشور عراق هماهنگ شده است تا در ایستگاه بصره تا كربلا، در ایام اربعین روزانه ۵ رام قطار برای سیر راه اندازی كنند تا زائران متقاضی بتوانند از این سیستم حمل ونقلی برای رفتن به كربلا و مسیر برگشت استفاده كنند.

معاون مسافری راه آهن بیان كرد: در طول مدت ایام اربعین امسال (از ۲۰ آبان ماه تا ۵ آذر)، برای مسیر تهران – خرمشهر – تهران، تعداد ۴۰ رام قطار با ظرفیت ۳۵۰۰۰ صندلی پیش بینی شده است.

وی همچنین اظهار داشت: جهت سوار و پیاده شدن مسافران و رفاه حال زائران، یك سكو در مرز شلمچه و همچنین سكویی دیگر در ۳ كیلومتری مرز شلمچه احداث شده است.
موسوی تصریح كرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته در ایام اربعین قطار فوق العاده ای در مسیر مشهد – خرمشهر به زائرین اباعبدالله حسین (ع) خدمت رسانی خواهد كرد.

به گفته موسوی پس از ایام اربعین، این قطار هر سه شنبه به سمت كربلا تردد می كند.

« دنیای سفر » این نوشته را از «
تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

.