جامعه هدف تسهیلات بانکی دهک‌های پایین را خانه‌دار نمی‌کند / تسهیلات بانکی باید دهک‌های پایین و افرادی باشند که به‌دنبال واحدهای ۱۰۰ متری هستند

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

گسترش نیوز: وی با بیان این‌که هم‌اکنون حدود ۴ میلیون واحد مسکونی در کشور کمبود داریم، افزود: تقاضا برای مسکن در کشور بالاست که باید شرایط عملاتی شدن آنها را فراهم کنیم.

وی با اشاره به این‌که سطح خدمات ارائه شده در بازار مسکن با جامعه هدف تناسب ندارد، تصریح کرد: در این شرایط باید تقاضا را به گونه‌ای تحریک کنیم که بتوانند وارد بازار مسکن شوند. به عبارت دیگر تسهیلات بانکی باید متناسب با توان درآمدی جامعه هدف باشد، در این صورت می‌توانیم شاهد ورود موثر تقاضا به بازار مسکن باشیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: درحال‌حاضر بهترین راهکار این است که تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت شده و در مدت طولانی‌تر بازپرداخت شود.

رضایی کوچی با اشاره به این‌که قشر متوسط به بالای جامعه مشکلی برای تامین مسکن ندارند، گفت: وام‌های کنونی خرید مسکن با توجه به رقم اقساط ماهانه بالا بیشتر برای همین قشر مناسب است.

وی با تاکید بر این‌که جامعه هدف تسهیلات بانکی باید دهک‌های پایین و افرادی باشند که به‌دنبال واحدهای ۱۰۰ متری هستند، افزود: قشر متوسط و رو به پایین جامعه با تسهیلات بانکی کنونی و برنامه‌های موجود دولت و وزارت راه و شهرسازی نمی‌توانند خانه دار شوند.

 

 

 تسنیم

Let’s block ads! (Why?)

.