توسعه و توافقات حمل و نقل جاده اي ايران و بلغارستان

“;
//open new window
var printWP = window.open(“”,”printWebPart”);
printWP.document.open();
//insert content
printWP.document.write(html);
printWP.document.close();
//open imitation dialog
printWP.print();
}
}

اخبار – توسعه و توافقات حمل و نقل جاده اي ايران و…

بخش دسترسی سریعتوسعه و توافقات حمل و نقل جاده اي ايران و بلغارستانروابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي۱۳۹۵/۰۶/۲۳

​معاون وزير راه و شهرسازي به منظور توسعه روابط حمل ونقلي  و مذاكرات و تبادل نظر پيرامون كريدور شش جانبه خليج فارس – درياي سياه به صوفيا سفر و با معاون حمل و نقل بلغارستان ديدار و گفتگو كرد .
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي، اين ديدار كه در محل وزارت حمل ونقل و ارتباطات بلغارستان در شهر صوفيا برگزار گرديد طرفين براي امضاي موافقتنامه شش جانبه كريدور مزبور و راههاي رسيدن به بسط مناسبات ضمن اعلام آمادگي، گفتگوهاي مفصلي را انجام دادند.
بر اساس اين گزارش مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي با تأكيد بر نقش حمل ونقل جاده اي در جمهوري اسلامي ايران ، گزارشي از آخرين وضعيت پتانسيلها و توانمندي هاي بخش حمل ونقل جمهوري اسلامي ايران ارائه نمود و آمادگي طرف ايراني را براي نهايي شدن موافقتنامه كريدور شش جانبه خليج فارس – درياي سياه و امضاي‌آن توسط وزراي حمل ونقل جمهوري اسلامي ايران ، آذربايجان ،ارمنستان ، گرجستان و يونان اعلام كرد.
اين گزارش حاكي است، والري بورسيف معاون وزير حمل ونقل ، IT و ارتباطات جمهوري بلغارستان نيز ضمن ابراز خوشوقتي از ديدار معاون وزير راه وشهرسازي جمهوري اسلامي ايران، با تأكيد بر نقش و اهميت راه‌اندازي اين كريدور در مناسبات حمل ونقلي منطقه ، آن را به عنوان نقطه عطفي در مسايل حمل ونقل منطقه دانست. وي همچنين اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران بعنوان كشور امين موافقتنامه ، ضروري است نسبت به ارسال رسمي پيش نويس موافقتنامه يادشده به كشورهاي عضو اقدام تا سير مراحل استصوابي آن براي امضاء در كشورها نهايي گردد.
گفتني است  در اين سفر مقرر است مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي از امكانات بندر بورگاس و وارنا در حاشيه درياي سياه و همچنين مرز زميني بلغارستان و تركيه به نام كاپيتان آندرو بازديد نمايند.
شايان ذكر است كه دراين سفر رضا نفيسي مديركل دفتر فني و امور پيمانها ي سازمان راهداري و حمل جاده اي مهندس كشاورزيان را همراهي مي نمايد.

ارسال به دوستانارسال به دوستان

پرینت خبر

Scroll

کلیه حقوق سایت متعلق به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.
طراحی و پیاده سازی “سامیکس”

.