توان ذوب آهن جهت تامین ریل مدرن uic60

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

به گزارش  چیلان ، مدیر مهندسی نورد این شرکت کاربرد اصلی ریل UIC60 را در خطوط پرسرعت راه آهن عنوان کرد و گفت: کارگاه نورد ۶۵۰ ذوب آهن قادر به تولید سالانه ۴۰۰ هزار تن ریل است.

محمد امین یوسف زاده افزود: اکنون یک هزار تن ریل UIC60 با کیفیت در این شرکت تولید شده و آمادگی لازم برای تولید انبوه این محصول نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: ذوب آهن اصفهان پس از تولید ریل U33 و تحویل آن به راه آهن جمهوری اسلامی، موفق به تولید ریل UIC60 بر اساس استانداردهای جهانی شد.

مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان تاکید کرد: تولید این محصول راهبردی حمل و نقل ریلی در شرایط کنونی تحریم‌ها ارزشمند است و این شرکت قادر به تامین تمام نیازهای راه آهن جمهوری اسلامی بدون نیاز به واردات است.

یوسف زاده اظهار داشت: برای تولید ریل UIC60، به طور کامل از توان کارشناسان و متخصصان داخلی استفاده شده است.

گفتنی است، نخستین محموله ریل ملی تولید شده در شرکت ذوب آهن اصفهان به مناسبت عید فطر سال جاری به راه آهن جمهوری اسلامی تحویل داده شد.

قرارداد راه اندازی خط تولید ریل ملی تیر سال ۱۳۹۳ با حضور وزیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی در ذوب آهن اصفهان امضا شد.

همچنین واحد تولید ریل ملی با مشخصه فنی (UIC60) به عنوان بزرگترین واحد تولید ریل آهن در خاورمیانه ۱۳ آبان سال ۱۳۹۵ با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

برای اجرای طرح تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان ۲۸.۲ میلیون یورو اعتبار ارزی و ۵۷۳ میلیارد ریال اعتبار ریالی هزینه شده است.

این واحد تولیدی با ظرفیت اسمی ۴۰۰ هزار تُن ریل طبق استانداردهای اروپایی احداث و به بهره برداری رسیده است.

شرکت ذوب آهن با ظرفیت تولید ۲.۸ میلیون تن انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.

Let’s block ads! (Why?)

.