توافق برای تکمیل سریع‌تر طولانی‌ترین خط مترو تهران

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

توافق برای تکمیل سریع‌تر طولانی‌ترین خط مترو تهرانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، توافقنامه گسترش و توسعه خط ۶ مترو تهران با حضور مدیر عامل شرکت مترو، مدیر عامل شرکت توسعه مجتمع‌های ایستگاهی مترو تهران، معاون سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران، مدیر عامل شرکت سابیر بین الملل (مجری پروژه) امضا شد.
رسول کشت پور شهردار منطقه ۲ در این مراسم با بیان اینکه گسترش زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی از اولویت‌های مدیریت شهری منطقه است، گفت: با تخصیص اعتبار غیرنقدی جهت تامین منابع مورد نیاز کارگاهی و تجهیز زیرساخت‌ها سعی می‌کنیم روند تکمیل و بهره برداری خط ۶ مترو را سرعت بخشیم.
وی با اشاره به اینکه خط ۶ مترو تهران به طول ۳۱ کیلومتر و با ۲۷ ایستگاه در حال احداث است، افزود: ۴ ایستگاه یادگار امام، سرسبز، شهرک آزمایش و تربیت مدرس، به طول حدود ۵ کیلومتر در حوزه استحفاظی منطقه ۲ قرار دارد که با امضای این توافقنامه ساخت این ایستگاه‌ها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.
شهردار منطقه ۲ با تاکید بر اهمیت تسریع در آماده سازی خطوط مترو افزود: به دلیل کمبود منابع لازم برای اجرای طرح‌های حمل و نقل عمومی، زیرساخت‌های مورد نیاز به کندی احداث می‌شود و شهروندان در تردد‌های صبحگاهی و عصرگاهی خود با وجود ازدحام جمعیت در ایستگاه‌های مترو و سایر وسایل حمل و نقل عمومی به زحمت می‌افتند.
علی امام مدیر عامل شرکت مترو هم گفت: هر کمکی که در توسعه و تکمیل زیر ساخت‌های حمل و نقل عمومی صورت گیرد به راه اندازی و بهره برداری هر چه سریعتر خطوط در حال احداث کمک خواهد کرد و شرایط بهتری در تردد‌های شهری برای شهروندان ایجاد می‌کند.
مدیر عامل شرکت مترو با بیان اینکه در حال حاضر خط ۶ مترو تهران با طول ۳۱ کیلومتر به عنوان بلند‌ترین خط مترو در حال احداث است، افزود: با کمک شهرداری منطقه ۲ عقب ماندگی‌های ناشی از کمبود منابع در بخش تجهیزات کارگاهی و زیرساخت‌ها که موجب تاخیر در روند اجرا و راه اندازی این خط شده بود به زودی برطرف می‌شود و سر فاصله حرکتی قطار‌ها از ۲۵ دقیقه به ۱۰ دقیقه خواهد رسید.

Let’s block ads! (Why?)

.