«تهران» با قطار به «وان» وصل شد

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

قطار بین المللی تهران ـ وان از روز (سوم تیرماه) راه اندازی شد و قرار بر این است که با احتساب تخفیف قابل ملاحظه نسبت به نرخ اصلی آن در جدول کرایه های مشترک راه آهن های خاورمیانه، در مسیر رفت یا برگشت (بلیط یکسره) فعلا به میزان ۲۲۵ هزار تومان برای بزرگسالان و ۱۳۰ هزار تومان برای خردسالان باشد.

محمد رجبی، مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا در مراسم راه اندازی قطار بین المللی تهران ـ وان، اظهار کرد: این قطار در راستای توسعه همکاری های کشورهای منطقه و گسترش صنعت ایرانگردی و جهانگردی، با همکاری راه آهن های ایران و ترکیه راه اندازی شده است.

قطار تهران – تبریز – وان ساعت ۹:۳۰ صبح سوم تیرماه از تهران حرکت کرد و شامگاه به شهر تبریز رسید و قطار یاد شده از ایستگاه تبریز نیز مسافرگیری و ساعت ۲۲:۳۰ به سمت ایستگاه مرزی رازی حرکت کرد.

مسافران در ایستگاه رازی از قطار پیاده شده و تشریفات گمرک و گذرنامه (خروج از ایران) را انجام دادند، سپس قطار به سمت ایستگاه مرزی کاپی کوی در راه آهن ترکیه حرکت کرده و در این ایستگاه نیز مسافران از قطار پیاده شده و تشریفات گمرک و گذرنامه (ورود به کشور ترکیه) را انجام دادند و بر اساس توافقات مرزی و تشریفات اعلام شده در هر ایستگاه، حدود دو ساعت این مراحل طول می کشد.

قطار پس از حرکت از ایستگاه کاپیکوی حدودا ساعت ۸ صبح روز سه شنبه چهارم تیر به وقت ترکیه وارد ایستگاه مقصد یعنی وان شد که در مجموع مدت زمان انجام این سفر در مسیر رفت یا برگشت حدود ۲۴ ساعت است.

گفتنی است طبق اعلام قبلی قرار بر این است که قطار تهران-آنکارا ششم تیرماه سال جاری راه اندازی شود که نرخ بلیت قطار آن ۴۳ یورو و مدت زمان سیر آن نیز ۶۰ ساعت برآورد شده است. ۱۲ خردادماه سال جاری بود که سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی قطار تهران آنکارا – وان – تهران به صورت رفت و برگشت از اوایل تیرماه سال جاری به تعداد هفته ای یک قطار خبر داد.

« دنیای سفر » این نوشته را از «
ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

Let’s block ads! (Why?)

.