تشدید نظارت بر عملکرد شرکت های مسافربری

نظارت بر جا به جایی مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی و عملکرد شرکت های حمل و نقل مسافربری تشدید شده است.

“سرپرست اداره مسافر اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی”

به گزارش روابط عمومی اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی، علی شرفی با بیان اینکه در طرح تابستانه با تخلف های احتمالی به شدت برخورد می شود اظهار داشت: به منظور ارتقای سطح خدمات، برخورد با متخلفان در عرصه حمل و نقل در دستور کار قرار گرفته است.

شرفی گفت: در صورت انعکاس شکایت و تخلف از شرکت های مسافربری و یا رانندگان، بلافاصله برخورد قانونی اعمال می شود و مجازات قانونی و ضوابط حاكم بر بخش حمل و نقل بدون اغماض اعمال می شود.

او در خصوص اقدامات انجام شده به منظور رفاه حال مسافران گفت: به منظور ارتقای كیفی سطح خدمات به مسافران تابستانی، گشت های مشترک توسط ارگان های مختلف ذی ربط راه اندازی شده است و عملکرد در این زمینه رصد و كنترل می شود.

شرفی در رابطه با جزئیات این طرح گفت: در این گشت های مشترک، گروه نظارتی متشكل از نمایندگان اداره كل حمل و نقل و پایانه ها، تعزیرات حكومتی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، دانشگاه علوم پزشكی و تشکل های صنفی استان از ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری برون شهری و شرکت های مسافربری بازدید می کنند.

شرفی ادامه داد: توقف در زمان و مكان مناسب برای ادای فریضه نماز، رعایت بهداشت ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری و اطلاع رسانی لازم به مسافران از جمله شاخص ها برای ارزیابی سطح خدمات به مسافران است و ارائه این خدمات از حقوق مسافران به شمار می رود.

سرپرست اداره مسافر اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: از مسافران و شهروندان درخواست می شود هرگونه شکایت، انتقاد و پیشنهاد خود را از طریق سامانه پیام كوتاه این اداره كل به شماره ۳۰۰۰۹۹۰۰۰۹۰۸۰۰ منعكس کنند.

.