تاثیر سقوط قیمت نفت بر بودجه روسیه و صنعت نفت شیل آمریکا

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

 تاثیر سقوط قیمت نفت بر بودجه روسیه و صنعت نفت شیل آمریکا

دمیتری مارینچنکو از موسسه اعتبارسنجی فیچ گفت: سقوط قیمت نفت بعد از به توافق نرسیدن مذاکرات اوپک پلاس و رسیدن آن به ۳۰ دلار، روسیه را دچار کسری بودجه خواهد کرد و از ارزش پول آن خواهد کاست.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از اسپوتنیک، دمیتری مارینچنکو، رئیس منابع طبیعی و کالا در شرکت اعتبارسنجی فیچ گفت: سقوط قیمت نفت بعد از به توافق نرسیدن مذاکرات اوپک پلاس و رسیدن آن به ۳۰ دلار، روسیه را دچار کسری بودجه خواهد کرد و از ارزش پول آن خواهد کاست.

او گفت: احتمالاً مسکو اصلاً انتظار نداشت که قیمت‌ها تا ۳۰ دلار پایین بیاید و این یک سوپرایز ناخوشایند برای روسیه بوده است. تحمل این سطح قیمت برای روسیه راحت نیست و آنها با کسری بودجه روبرو می‌شوند. به زودی دولت مذاکرات خود برای افزایش مالیات شرکت‌های نفتی را آغاز می‌کند.

ماریچنکو گفت: سقوط قیمت نفت شرکت‌های شیل آمریکا را از بین نخواهد برد بلکه آنها را قوی‌تر خواهد کرد و مانند آن‌چه با افزایش قیمت نفت در ۲۰۱۵-۲۰۱۶ رخ داد، تولید آنها بالاتر خواهد رفت.

او گفت: با این قیمت‌ها تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا تولید خود را کاهش خواهند داد، اما این تنها در انتهای سال رخ خواهد داد. نمی‌شود شرکت‌های شیل را به کلی نابود کرد. آنها با رشد قیمت‌ها دوباره قوی‌تر ظاهر خواهند شد.

Let’s block ads! (Why?)

.