بیش ۱۴ میلیون دانش آموز در سال تحصیلی ۹۷

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

وی با بیان اینکه در مهر ماه سال تحصیلی جدید حدود ۸ هزار کلاس درس به کلاس‌های کشور افزوده می‌شود که البته این عدد تا پایان سال ۹۷ به حدود ۱۰ هزار کلاس می‌رسد، افزود: سهم خیرین در احداث این تعداد کلاس درس تقریباً به اندازه سهم دولت است که این خود نقش خیرین را در راه‌اندازی کلاس‌ها و فضاهای آموزشی و پرورشی می‌رساند.

بطحایی از نیروی انسانی به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل یک آموزش و پرورش پیشرفته یاد کرد و ادامه داد:  چنانچه بتوانیم از معلمان شایسته و توانمند در نظام آموزش‌ و پرورش بهره ببریم، وجود این معلمان حرفه‌ای و علاقه‌مند می‌تواند بسیاری از کاستی‌های دیگر را پوشش دهد و رفع کند.

وی با بیان اینکه فضای آموزشی از دیگر مهم‌ترین عوامل برای دستیابی به آموزش و پرورش پیشرفته است، تأکید کرد: اگر امروز آموزش‌ و پرورش ما در جهاتی مورد انتقاد است، بخشی از این نقایص به فضاهای آموزشی بر می‌گردد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه فضاهای آموزشی در کشور ما با مشکلات بسیار عدیده‌ای مواجه هستند، افزود: دولت‌های پیشین به دلیل کمبود منابع اعتباری و تنگناهایی در بخش‌های مختلف نتوانسته‌اند آن‌گونه که باید به این مهم توجه کنند؛ در حالی امروزه سرانه فضای آموزشی ما حدود ۵ مترمربع به ازای هر دانش‌آموز و در برخی استان‌ها حدود ۳مترمربع است که میانگین استاندارد در این زمینه ۸ مترمربع است.

وی با اشاره به سهم تأثیرگذار و غیرقابل‌انکار خیرین مدرسه‌ساز در احداث فضاهای آموزشی در کشور، گفت: مدارس امروز به‌شدت به کمک خیرین نیاز دارند، چراکه اگر نتوانیم فضای آموزشی پرنشاط را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهیم، افراد بزرگ و فرهیختگان تأثیرگذار بر تمدن کشور از آنها بیرون نخواهند آمد.

بطحایی با تأکید بر اینکه باید همبستگی معنی‌دار و مثبتی بین فضای آموزشی با میزان توسعه یافتگی کشور تعریف کنیم، تأکید کرد: اینجاست که نقش خیرین مدرسه‌ساز خودش را هرچه بیشتر نشان می‌دهد.

وی در ادامه به اهمیت فضاهای آموزشی و ضرورت بالا بردن سرانه آن در مدارس اشاره کرد و ادامه داد: در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به حوزه تربیت‌بدنی و ورزش مدارس صورت گرفته است اما همچنان فاصله با نیاز دانش‌آموزان بسیار زیاد است.

وزیر آموزش و پرورش به مشکلات ورزشی دانش‌آموزان دختر اشاره کرد و گفت: به‌شدت نیازمند توسعه و گسترش فضاها و امکانات ورزشی به‌ویژه برای دانش‌آموزان دختر هستیم.

وی بیان کرد: تربیت‌بدنی تنها به معنای تربیت جسم دانش‌آموزان نیست، بلکه به معنی پرورش روحیه و بالا بردن تحمل و صبوری آنها در برابر شرایط زندگی است و دانش‌آموزان باید این مهم را در مدرسه تمرین کنند که البته یکی از مهم‌ترین امکانات مورد نیاز برای این منظور وجود فضاهای آموزشی و پرورشی است.

بطحایی همچنین به آیین تکریم از خیرین مدرسه‌ساز اشاره کرد و افزود: آیین تکریم از رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، تکریم از مردی است که تواضع، خضوع و صداقت در کار مهم‌ترین عامل موفقیت اوست.

وی با تجلیل از خدمات خیرین مدرسه‌ساز افزود: این افراد بدون نام و نشان و تبلیغات و مصاحبه و عکس بسیار گمنام تاریخ تمدن آینده کشور را می‌سازند. 

Let’s block ads! (Why?)

.