بودجه نجومی پنتاگون تصویب شد

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا با ۳۰ رأی موافق و ۲۲ رأی مخالف لایحه بودجه ۶۹۰.۲ میلیارد دلاری برای ارتش آمریکا برای سال مالی ۲۰۲۰ میلادی را تأیید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: به طور کلی این لایحه مبلغ ۶۹۰.۲ میلیارد دلار را در بودجه اختیاری جدید برای پنتاگون فراهم می‌کند که نسبت به سال مالی ۲۰۱۹ میلادی ۱۵.۸ میلیارد دلار افزایش داشته در حالی که ۸ میلیارد دلار کمتر از درخواست دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا است.

در ادامه این بیانیه آمده است: این لایحه بودجه برنامه‌های وزارت دفاع همچون عملیات‌ها و نگهداری‌ها، فعالیت‌های آماده سازی، تحقیق و توسعه، مدرن سازی تجهیزات و برنامه های سلامت و کیفیت زندگی برای اعضای ارتش و خانواده‌های آنها را تأمین می‌کند.

بودجه عملیات نظامی همچون جنگ‌ها در عراق، افغانستان و دیگر نقاط جهان بخشی از یک بودجه مجزا هستند.

این لایحه همچنین بیانگر تنشهای رو به رشد میان مجلس نمایندگان به رهبری دموکراتها و دونالد ترامپ است به طوری که این لایحه انتقال پول بین حساب‌های وزارت دفاع برای تأمین بودجه پروژه ساخت دیوار مرزی با مکزیک را ممنوع می‌کند.

این لایحه همچنین مجوز ۲۰۰۱ برای استفاده از نیروی نظامی را پس از ۲۴۰ روز لغو خواهد کرد؛ مجوزی که توجیه قانونی برای حضور نظامی آمریکا در افغانستان، عراق و بخشهای از آفریقا محسوب می‌شود.

این لایحه همچنین استفاده از بودجه‌های آمریکا برای کمک به عملیات‌های ائتلاف تحت رهبری عربستان در یمن را ممنوع می‌کند.

به علاوه این لایحه تاکید دارد که هیچ چیزی در این لایحه وجود ندارد که بتوان از آن به عنوان مجوز استفاده از زور علیه ایران تعبیر و تفسیر شود.

دیگر برنامه‌ها شامل ممنوعیت انتقال جنگنده‌های اف – ۳۵ به ترکیه در واکنش به تصمیم آنکارا برای خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ روسیه است.

این لایحه اجازه ارائه ۲۵۰ میلیون دلار کمک امنیتی به اوکراین را می‌دهد که شامل ۵۰ میلیون دلار برای کمک نظامی مرگبار می‌باشد، در حالی که آمریکا را از تامین مالی گروه‌های شبه نظامی ناسیونالیست افراطی اوکراین منع می‌کند.

این لایحه همچنین درخواست پنتاگون برای بودجه ۷۲ میلیون دلاری برای ساخت مقر نیروی فضایی را رد می‌کند و در عوض ۱۵ میلیون دلار ارائه می‌دهد تا پنتاگون بتواند جایگزینهایی را برای این موضوع دست و پا کند.

Let’s block ads! (Why?)

.